به گزارش خبرگزاری برنا از همدان، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان در آیین نکوداشت میرزا علی‌اکبر محمودی‌وثاق با عنوان شب صحبت یاران اظهار کرد: برخی افراد در دنیا و آخرت ماندگار می شوند و این ناشی از اعمال و نیت آنهاست که اعمال خیرشان را رقم می زند و باید در کارها مدنظر قرار گیرد.

ایزدی بیان کرد: موی سپید و تجربه بزرگان ماندگار و مورد احترام است ضمن اینکه امروز قدرنشناسی از بزرگان درد وجودی ماست که در همایش نقالان نیز این موضوع مطرح شد.

وی افزود: فرزندانمان برای به زبان آوردن لهجه های محلی ننگ و عار دارند و این در فرهنگ اصیل ما خطرناک است.

ایزدی با ابراز تأسف گفت: از فرهنگ غنی خود فاصله گرفته و دچار نوعی اختلال فرهنگی شده ایم که این خود موجب بی هویتی در بین جوانان ما می شود.

وی با بیان اینکه باباطاهر نخستین کسی بود که موجب زنده ماندن زبان فارسی شد اعلام کرد: امروز بسیاری از نوجوانان و جوانان از باباطاهر چیزی نمی‌دانند در حالی که باباطاهر همدانی پس از فردوسی دومین کسی است که با سرودن اشعاری به زبان فارسی در بخش اوستایی و فهلویات گامی در جهت احیا و زده نگه داشتن زبان فارسی برداشته است و باعث تأسف ما است که خواجه رشیدالدین فضل ا... همدانی را هم نمی‌شناسند.

ایزدی تصریح کرد: برگزاری چنین مراسم هایی تلنگری است تا جوان امروز بداند داشته های عظیم فرهنگی و با ارزشی دارد که در برابر هجمه کشورهای بیگانه بسیار ارزشمند است.