به گزارش خبرگزاری برنا از همدان، استاندار همدان گفت: در جلسه مشترکی که با مدیر عامل بانک صنعت و معدن کشور داشتم توافق شد تا تسهیلات لازم و کامل ارزی و ریالی برای پروژه های بزرگ صنعتی استان توسط این بانک پرداخت شود.

وی افزود: در دیدار با علی اشرف افخمی، رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل بانک صنعت ومعدن مشکلات یک واحد بزرگ صنعتی در ملایر مورد بررسی قرار گرفت و تصمیماتی برای حل آن گرفته شد.

استاندار اضافه کرد: همچنین در این جلسه مشکلات دو واحد بزرگ تولیدی استان که مشکل سرمایه در گردش داشتند بررسی شد و با پرداخت 150 میلیارد ریال سهیلات مشکل آنها حل شد.

نیکبخت تصریح کرد: در مذاکره با افخمی قرار شد یک پروژه بزرگ صنعتی در حد پروژه های کلان توسط استان به بانک صنعت و معدن معرفی شود و این بانک پرداخت تسهیلات ارزی و ریالی آن را تقبل کند.

وی تصریح کرد: در صدد هستیم تا شرایط سرمایه گذاری بانک صنعت و معدن در طرح های پتروشیمی، فولاد یا صنایع تبدیلی و معادن استان با اشتغال زایی بالا را فراهم کنیم زیرا انتظاری که از این بانک می رود این است که نقش خود را در حفظ اشتغال موجود و ایجاد اشتغال جدید ایفا کند.

استاندار تصریح کرد: بانک صنعت و معدن کارنامه خوبی دارد و به همین دلیل تعامل مثبت بخش صنعت و معدن استان و این بانک مورد نظر است تا مشکل سرمایه گذاری رفع و موانع موجود در مسیر صنایع استان از میان برداشته شود.