به گزارش خبرگزاری برنا از همدان، کارشناس طرح تربیت حافظان قرآن کریم اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان نهاوند اظهار کرد: در نیمه اول اسفند بیش از 300 نفر در مرحله آزمون کتبی طرح تربیت حافظان قرآن کریم در نهاوند شرکت کردند.

وی افزود: با شروع این طرح بیش از هزار و 300 متقاضی در شهر نهاوند با حمایت سازمان اوقاف و امور خیریه ثبت نام کردند که با همکاری و تلاش 30 مربی در سطح نهاوند مشغول به حفظ قرآن کریم هستند.

کارشناس طرح تربیت حافظان قرآن کریم اوقاف و امور خیریه نهاوند افزود: آزمون کتبی طرح تربیت حافظان قرآن کریم نهاوند در دو رده سنی خردسالان و بزرگسالان در نهاوند برگزار شد که بیشترین متقاضیان را خانم‌ها تشکیل می‌دادند.

سوری بیان کرد: از جمله رشته‌های این آزمون حفظ جزء 30، حفظ جزء 30 و یک، حفظ جزء 30، یک و دو، و حفظ پنج جرء اول، 10 جزء اول، حفظ 15 جزء اول، 20 جزء اول، و حفظ کل است.

وی اظهار کرد: مکان‌های آزمون در سطح نهاوند در سه امامزاده و بقعه متبرکه شامل امامزاده محمد(ع)، امامزاده فضل ابن موسی(ع) و امامزاده مهدی(ع) برگزار شد.

سوری در پایان ابراز کرد: ایجاد نشاط معنوی در جامعه جز در سایه توجه به مفاهیم بلند قرآن کریم حاصل می شود که گسترش برنامه‌های قرآنی در سطح نهاوند نقش موثری در ترویج و توسعه فرهنگ قرآنی شهرستان دارد.