به گزارش خبرگزاری برنا از همدان، رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان ملایر با اشاره به اینکه شهرستان ملایر از همه نظر ویژه است، افزود: بزرگترین ویژگی ملایر داشتن واقفان بزرگ و خیراندیشی است که این شهرستان را از سایر شهرستان‌ها متمایز کرده است.

وی با بیان اینکه تعامل و همکاری با نهادها و ادارات شهرستان در اولویت کاری قرار دارد، افزود: برنامه‌‍‌‌ریزی و اجرای نیت واقف مهمترین کار در اوقاف است و ما مکلف به انجام نیت واقفان هستیم.

رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان ملایر با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص بقاع متبرکه اظهار داشت: در این راستا سازمان اوقاف و امور خیریه تاکنون برنامه‌هایی را در این زمینه اجرایی و یا در دست اجرا دارد.

وی اجرای طرح سراسری آرامش بهاری در بقاع متبرکه و امامزادگان را یکی از این طرح‌ها دانست و افزود: این طرح برای سومین سال در شهرستان ملایر همزمان با ایام نوروز اجرایی می‌شود.

حجت‌الاسلام عزیزی تصریح کرد: هدف از اجرای این طرح تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی و استفاده از ظرفیت آن در تعطیلات به منظور ارتقای سطح فرهنگی زائران و مسافران است.

وی بیان کرد: امامزادگان بهترین مکان برای تغذیه معنوی بوده و اجرای این طرح می‌تواند عامل ابلاغ و ترویج سنت‌های اصیل اسلامی و شناخت بیشتر مردم با امامزادگان باشد.

رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان ملایر در ادامه از غبارروبی و عطرافشانی امامزادگان ملایر همزمان با ایام نوروز خبر داد و گفت: اجرای برنامه تحویل سال در همه امامزادگان انجام می‌شود.

وی از انجام برنامه‌های ویژه تحویل سال در تکیه حضرت ابوالفضل(ع)، امامزاده عبدالله ملایر و امامزاده‌ ابراهیم طجر سامن خبر داد و افزود: در برنامه سال تحویل قرائت قرآن، دعای تحویل سال و پیام نوروزی مقام معظم رهبری پخش می‌شود.

حجت الاسلام عزیزی از برپایی خیمه‌های معرفت در امامزادگان و بقاع متبرکه شهرستان در راستای طرح آرامش بهاری خبر داد و ابراز کرد: 10 نفر از مبلغان بومی و مبلغان اعزامی از قم برای اجرای برنامه‌های مختلف در خیمه‌های معرفت مستقر می‌شوند.

وی اقامه نماز جماعت در بقاع متبرکه، ایجاد پایگاه‌های پاسخگویی به مسائل شرعی، راه‌اندازی مرکز مشاوره در بقاع، توزیع بروشور با موضوعات مختلف مذهبی و فرهنگی را از دیگر برنامه‌های طرح آرامش بهاری اوقاف برشمرد.

رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان ملایر در ادامه به تقارن ایام فاطمیه با ایام عید نوروز اشاره کرد و گفت: به دلیل حفظ حرمت ایام فاطمیه برنامه‌ها نیز متناسب با این ایام خواهد بود.

وی افزود: برنامه ویژه ایام شهادت حضرت زهرا(س) با نام سوگواره یاس نبوی در همه بقاع متبرکه و ویژه‌برنامه شهادت این بانوی بزرگ در شب شهادت در بقاع شاخص شهرستان برگزار می‌شود.

رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان ملایر ابراز کرد: همزمان با روز شهادت حضرت فاطمه(س)، 5 هزار نفر از مردم با همکاری اداره اوقاف، سازمان تبلیغات، دانشگاه‌ها و ... با محوریت امام جمعه محترم شهرستان در مسجد جامع ملایر اطعام می‌شوند.

وی از پرداخت عیدی 130 میلیون تومانی اوقاف به محرومین ملایر خبر داد و گفت: با معرفی و همکاری آموزش و پرورش بهزیستی، کمیته امداد، دانشگاه‌ها و سایر نهادها دانش‌آموزان و دانشجویان و طلاب محروم از این عیدی بهره‌مند می‌شوند.

حجت الاسلام عزیزی بیان کرد: به مناسب فرا رسیدن عید نوروز مبلغ 80 میلیون تومان عیدی اوقاف ملایر به 800 نفر از دانش‌آموزان محروم شهرستان ملایر اهدا خواهد شد.