به گزارش خبرگزاری برنا از همدان، معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری ویژه ملایر در هنرستان حاج بنیادی ملایر افزود: دانش آموزان باید از آثار شهید مطهری که از سنین نوجوانی تا دانشگاه در هر زمان و مکانی راهگشا است، بیش از گذشته بهره مند شوند.

وی اظهار کرد: بهترین معلمان ما شهدا بودند که موظف به ادای حق آنها هستیم و در این راه، درس خواندن بهترین راه ادای حق توسط دانش آموزان است.

عبدلی بر لزوم گرامیداشت مقام معلم در جامعه تاکید کرد و افزود: امروز به دلیل رواج فرهنگ غربی، تا اندازه ای قدرشناسی از مقام معلمان کم رنگ شده و نیاز به دقت و توجه بیشتری دارد.

وی خاطرنشان کرد: با گرامیداشت مقام معلم، باید تلاش کنیم به آروزی معلمان که رشد و تعالی انسان ها است، جامه عمل بپوشانیم.

مدیر آموزش و پرورش ملایر نیز با گرامیداشت یاد و خاطره شهید مطهری و تبریک روز و هفته معلم گفت: شکوفایی فرهنگی جامعه با تلاش و کوشش فرهیختگان فرهنگی به اوج خود می رسد.

حجت اله چهاردولی اظهار کرد: تحقق بخشیدن به توصیه امسال مقام معظم رهبری، جدیت و پشتکار همه مردم به خصوص فرهنگیان را می طلبد.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره 37 شهید فرهنگی ملایر افزود: این شهرستان دارای خیرینی بزرگ چون حاج کریم بنیادی است که خود یکی از معلمان پرتلاش و دلسوز بود و فرزندان بزرگی را به عنوان دیگر معلمان جامعه تربیت کرد.

در این آیین از سوی مدیر آموزش و پرورش، شهرداری و شورای اسلامی شهر ملایر از فرهنگیان هنرستان حاج بنیادی این شهر تجلیل به عمل آمد.

هر سال مصادف 12 اردیبهشت ماه روز معلم و سالروز شهادت استاد مرتضی مطهری، زنگ سپاس معلم همزمان با سراسر کشور در مدارس شهرستان ملایر به صدا در می‌آید.

شهرستان ملایر دارای 236 مدرسه و واحد آموزشی است که هر سال زنگ سپاس معلم به صورت نمادین در یکی از مدارس آن به صدا در می آید.