به گزارش خبرگزاری برنا از همدان، رئیس اتاق اصناف همدان اظهار کرد: در فصل بهار با توجه به ورود میوه‌های نوبرانه، از میوه‌های سردخانه‌ای کمتر استفاده می‌شود چراکه تمایل مردمی بیشتر به استفاده از میوه‌های بهاره سوق پیدا می‌کند.

وی با بیان اینکه تنها نگرانی در زمینه میوه‌های نوبرانه، گرانی این محصولات است، گفت: بر اساس بازدیدی که روز گذشته از وضعیت بازار همدان داشتیم به گرانی میوه‌های نوبرانه در سطح بازار برخوردیم که وضعیت مناسبی نیست.

رئیس اتاق اصناف همدان با اشاره به بسته‌‌بندی بودن برخی میوه‌های نوبرانه نظیر زالزالک و توت فرنگی گفت: با وجودی که وزن این بسته‌بندی‌ها کمتر از یک کیلوگرم است قیمت آنها گاهاً به بیش از 9 تا 10 هزار تومان و زردآلو نیز به قیمت 6 هزار تومان در هر بسته به فروش می‌رسد.

وی با بیان اینکه بخش زیادی از طیف‌های مردمی توان خرید میوه‌های نوبرانه با این قیمت‌های نجومی را ندارند، گفت: توان خرید چنین میوه‌هایی برای اقشار کم‌درآمد بسیار پایین است.

گرانی میوه‌های نوبرانه مربوط به حوزه اصناف همدان نیست
فرسایی‌وحید با بیان اینکه گرانی قیمت میوه‌های نوبرانه مربوط به حوزه اصناف همدان نیست، تصریح کرد: بر اساس نشست‌هایی که با اتحادیه میوه و تره‌بار همدان انجام شد متوجه شدیم میوه‌های نوبرانه با قیمت‌های بسیار بالایی به میدان بار همدان وارد می‌شود که این اتحادیه نیز راغب به وارد کردن آنها نیست.

وی با بیان اینکه واحدهای صنفی تمایل به آوردن میوه‌هایی با چنین قیمت‌های بالایی در بازار همدان را ندارند، گفت: به فروش رساندن چنین میوه‌های گرانی نیز در بازار مشکل است.

رئیس اتاق اصناف همدان تصریح کرد: اگر دولت و سازمان صنعت، معدن و تجارت به نوعی در این زمینه اهتمام کرده و با توجه به شرایط موجود، تمهیداتی بر قیمت میوه‌های نوبرانه بیندیشد تا میوه‌ها با قیمت مناسب‌تری در بازار عرضه شود، وضعیت بهبود می‌یابد.

وی اضافه کرد: در صورت اجرای تمهیدات دولتی و وزارتخانه‌ای برای کاهش قیمت میوه‌های نوبرانه در بازار، همه اقشار مردمی توان خرید یافته و بازار نیز متعادل خواهد شد.