به گزارش خبرگزاری برنا از همدان، نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی در مراسم تودیع و معارفه فرمانده بسیج کارمندی پایگاه شهید مطهری دانشگاه آزاد اسلامی همدان گفت: بزرگ بسیجی بشریت علی (ع) است.

امیر خجسته افزود: امروز دنیا در مقابل تفکر بسیجی علی ابن ابی طالب سرتعظیم فرود آورده است و ما با همین تفکر است که در مقابل تمامی دولت های دنیا قد علم کرده ایم.

وی با اشاره به اتفاقات منطقه و از جمله کشورهای سوریه، مصر و تونس گفت: ظلم ستیزی، پیروی از عدالت در جهان اسلام همان حرف مولود کعبه است.

رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس تاکید کرد: بسیجیان با عشق و تفکر بسیجی در راه خدمت به مردم قدم برمی دارند و در این راه از هر خود گذشتگی و ایثاری دریغ ندارد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی همدان نیز در این مراسم گفت: بسیجیان مسوولیت سنگینی برعهده دارند و نباید علی زمان خود را تنها بگذارند.

سعید جامه بزرگی اظهار کرد: ما با تفکر بسیجی و در سایه ولایت توانسته ایم قدم های رو به رشد و ترقی را در کشور برداریم.

وی تاکید کرد: باید حضرت علی ابن ابیطالب الگوی رفتاری و عملی ما کارکنان و اساتید دانشگاه باشد.

مسؤول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری نیز با اشاره به فرازهایی از زندگی امام علی (ع) بیان کرد: مولود کعبه تجسم صراط مستقیم است.

حجت الاسلام علی امامی فر با اشاره به اینکه علی (ع) میزان عمل است بسیجیان را به پیروی و الگو پذیری واقعی از علی ابن ابیطالب رهنمون ساخت.

فرمانده بسیج ادارات و کارخانجات سپاه انصار الحسین استان همدان، نیز گفت: ما امروز امانت دار مردان بزرگی هستیم که ولایت و امامت را تنها نگذاشتند.

سیدرضا موسوی، با تشکر و قدردانی از فعالیت های بسیج کارمندی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: همانطور که مردان بزرگ پیرو ولایت بوده اند ما نیز باید امانت داران خوب و واقعی این نعمت الهی باشیم.

در ادامه فرمانده سابق بسیج شهید مطهری دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان با اشاره به اینکه مدت 18 سال در این مسوولیت بوده است گفت: در دهه فجر سال 1374 که متقارن با ماه مبارک رمضان نیز بود این پایگاه تاسیس شد و ما نام آنرا به دلیل وجود تئوریسین انقلاب به نام شهید مطهری نام گذاشتیم.

اقبال الماسی گفت: اکنون بیش از 50 درصد از کارکنان این واحد دانشگاهی عضو این پایگاه هستند که دوره های مختلف عقیدتی، سیاسی و نظامی را در قالب گردان‌های عاشورا و الزهرا گذرانده اند.

در ادامه فرمانده جدید بسیج کارمندی واحد همدان با تشکر از اینکه به وی اعتماد شده است و این مسوولیت به وی واگذار شده است، گفت: امیدوار است بتواند در راستای تعالیم مقدس اسلام و اهداف نظام جمهوری اسلامی گام بردارد.

مرتضی پورنجفی گفت: پویایی بیش از پیش بسیج کارمندی و حضور حداکثری کارمندان این واحد دانشگاهی از برنامه های بسیج کارمندی واحد همدان خواهد بود.

در پایان این مراسم با اهدای لوح و حکم جدید از زحمات 18 ساله اقبال الماسی تقدیر و مرتضی پورنجفی جانشین شد.