به گزارش خبرگزاری برنا از همدان، معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان همدان اظهار کرد:  به مناسبت میلاد حضرت علی اکبر(ع) و هفته جوان و همچنین میلاد حضرت مهدی(عج) مراسم جشن زوج های جوان برگزار می‌شود و زوج‌های جوان که قصد دارند در آن تاریخ عقد کنند و یا عقد کرده اند و در آن تاریخ قصد برگزاری مراسم عروسی و شروع زندگی مشترک را دارند می توانند جهت شرکت در این مراسم جشن ثبت نام کنند.

ربانی مهر در ادامه گفت: در این جشن که یکی از چندین برنامه هفته جوان است از زوج‌های جوان نمونه که دارای مهریه 14 سکه هستند و آداب و رسوم اسلامی را در برگزاری مراسم ازدواج رعایت کرده باشند تقدیر خواهد شد.

وی اضافه کرد: هدف از این اقدام ترویج فرهنگ ازدواج آسان و معرفی زوجین نمونه جهت الگوگیری جوان از این زوج ها است و با مشارکت رسانه ها و صداوسیما این افراد به جامعه معرفی خواهند شد و باید این زوج ها به‌عنوان الگوهای خوب بیشتر به جامعه معرفی شوند.

ربانی مهر اضافه کرد: علاوه بر اجرای برنامه های فرهنگی برای این مراسم سعی داریم زوج های جوان با حضور در کنار مزار شهدای گمنام زندگی خود را با توسل به شهدا که نمونه کاملی از صداقت، ساده زیستی و معنویت بودند آغاز کنند و این خاطره زیبا می‌تواند در آینده زندگی آنها تأثیرگذار باشد.

معاون جوانان اداره کل ورزش و جوانان در پایان گفت: زوج های جوان تا 12 خرداد می‌توانند با مراجعه به معاونت جوانان اداره کل ورزش و جوانان واقع در خیابان میرزاده عشقی جهت حضور در مراسم جشن ثبت نام کنند.