به گزارش خبرگزاری برنا از همدان و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی مجلس، عیسی جعفری از راه‌اندازی یکی از بزرگ ترین گاوداری‌های کشور با ظرفیت دو هزار رأس گاو در شهرستان کبودراهنگ در سال آینده خبر داد و اظهار داشت: این طرح در استان همدان بی نظیر است.

جعفری با بیان این که به راه افتادن این گاوداری اشتغال زایی بالایی را به همراه دارد، افزود: رونق صنایع تبدیلی و همچنین بالا رفتن انگیزه کشاورزان برای تولید علوفه مورد نیاز این گاوداری از دیگر آثار مثبت افتتاح این گاوداری است.

وی با تأکید بر اینکه 90درصد از کار راه اندازی این گاوداری به اتمام رسیده است، تصریح كرد: کار ساخت آن به پایان رسیده و تنها عملیات بانکی و خرید گاو آن باقی مانده است و این گاوداری حداکثر تا تابستان سال آتی به بهره برداری می رسد.

جعفری همچنین از انتخاب دشت کبودراهنگ به عنوان پایلوت در سطح کشور برای تبدیل کشاورزی سنتی به کشاورزی صنعتی در سال آینده خبر داد.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، آسفالت کردن راه روستاهایی که بالای 50 خانوار جمعیت دارند را یکی از دستور کارهای مسوولان شهرستان کبودراهنگ تا دهه فجر سال آینده خواند.