به گزارش خبرگزاری برنا از کبودراهنگ، فرماندار کبودراهنگ در همایش شوراها و دهیاران که با حضور نماینده مردم بهار و کبودراهنگ و شهرداران و دهیاران شهرستان کبودراهنگ برگزار گردید، اظهار کرد: در شهرستان کبودراهنگ 101 دهیاری وجود دارد که 23 نفر به صورت تمام وقت و 78 نفر به صورت پاره وقت مشغول فعالیت می باشند.

وی ابراز کرد: در راستای آگاهی بخشی و آموزش دهیاران در شهرستان 2 دوره آموزشی برگزارشده که با موضوعات محیط زیست و قانون کار بود.

فرماندار کبودراهنگ بیان کرد: اعتبارات واریزی سال 92 برای دهیاری ها 3میلیارد و300 میلیون تومان بود که جهت 103هزار و 269 نفر هزینه شد که برای روستائیان با سرانه 32هزار تومان می باشد.

قنبری در مورد افتتاح پروژه های دهیاران گفت: در هفته دولت 14پروژه با اعتباری بالغ بر 623 میلیون تومان و در دهه فجر18پروژه با اعتباری 705 میلیون تومان افتتاح شد.

نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس در این همایش، از شهرداران و دهیاران شهرستان کبودراهنگ قدرانی کرد و گفت: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری بر موضوع مدیریت جهادی، دهیاران و شهرداران و تمامی مسئولین باید مدیریتی جهادی داشته باشند و تمامی تلاش ها باید خالصانه برای خدا باشد.

وی ابراز کرد: دهیاران علاوه بر فعالیت ها و انجام پروژه های عمرانی باید در زمینه فرهنگ نیز ورود پیدا کنند.