به گزارش خبرگزاری برنا از همدان، معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان در نشست هماهنگی روز بوعلی‌سینا با اشاره به شخصیت برجسته بوعلی سینا و برنامه‌هایی كه همه ساله در سطح كشور و استان در معرفی او برگزار می‌شود، عنوان كرد: امسال برنامه‌ها در سه محور برگزاری روز همدان، بزرگداشت بوعلی سینا و روز پزشك صورت می‌گیرد. 

وی همچنین خواستار برگزاری برنامه‌ای به مناسبت روز همدان در تهران شد و ابراز داشت: میراث فرهنگی استان همدان از ظرفیت‌های مردمی و همدانی‌های حاضر در مركز برای این امر استفاده كند.

الهی‌تبار با بیان اینكه می‌توانیم از شخصیت بوعلی سینا در مسیر توسعه استان استفاده كنیم، اضافه كرد: این زمان فرصتی است برای بروز و ظهور استان در رسانه‌های ملی و شبكه‌های مختلف كه شهر همدان را به سراسر كشور معرفی كند.

وی با بیان اینكه به این بهانه باید برنامه‌های ملی و ویژه اجرا شود، گفت: متولی برنامه‌های روز پزشك دانشگاه علوم‌پزشكی همدان است و اگر دانشگاه طب سنتی در این روز افتتاح شود بسیار مناسب خواهد بود.

مدیر كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان نیز از تجلیل بزرگان همدان در رشته‌های مختلف و دعوت از شخصیت‌های ملی و استانی در این روز خبر داد و گفت: همایش طب سنتی و گیاهان دارویی، برگزاری روز همدان به نام هر یك از شهرستان‌ها طی 10 روز و نمایشگاه تصویرسازی كودكان در باغ نظری به مناسبت این روز از جمله برنامه‌هاست.

ریحان سروش مقدم به برگزاری جشنواره تابستانی پس از ماه مبارك رمضان اشاره كرد و ادامه داد: می‌توانیم در روز بزرگداشت بوعلی‌سینا كلینیك طب سنتی در همدان را در یكی از ساختمان‌های میراث فرهنگی همدان افتتاح كنیم.

مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل دفتر بنیاد علمی بوعلی سینا نیز با اشاره به برپایی همایش عقلانیت در حكمت سینوی در روز یكم شهریور گفت: از 10 تا 12 نفر از اساتید سرشناس ملی برای این همایش دعوت شده‌ است.

توكل دارایی از حضور یك نفر از اساتید كشور تاجیكستان در این همایش خبر داد و عنوان كرد: می‌توانیم از استاد انوار كه مصحح كتاب شفای ابن‌سیناست دعوت كنیم تا در همدان حاضر شوند.

معاون فرهنگی و گردشگری شهرداری همدان نیز گفت: بهتر است روز همدان را به هفته همدان تبدیل كنیم و در این هفته برنامه‌های متعددی مانند شهرهایی همچون اصفهان و شیراز برای مردم اجرا كنیم.

محمدرضا بیاناتی تمركز برنامه‌ها در یك روز را نامناسب خواند و ادامه داد: باید تبلیغات گسترده‌ای در اجرای برنامه‌ها داشته باشیم و هفته همدان را كاملاً مطرح كنیم.