مدیر کل آموزش و پرورش استان همدان در همایش عفاف و حجاب که در کانون مهدیه همدان برگزار شد، گفت: حجاب و عفاف یکی از راهکارهای بسیار اثر گذار برای رسیدن به کمال است و عفاف و حجاب ظاهری ، مقدمه و زمینه ساز عفاف و حجاب قلبی، معنوی، باطنی و اخلاقی است.

وی با بیان اینکه حجاب و عفاف از واجباتی است که به زن و مرد کمک می کند تا به عالی ترین نقطه ، کمال انسانی دست یابد، افزود: اساس و فلسفه حجاب و عفاف در اسلام این است که تنها حجاب و عفاف ظاهری مهم نیست بلکه باید به حجاب و عفاف باطنی نیز توجه شود .

وی با بیان اینکه حجاب صرفا یک حکم شرعی نیست بلکه یک مقوله ی فرهنگی است و ماباید با پربایی فرهنگ دین اسلام به دنبال گسترش فرهنگ حجاب باشیم، اضافه کرد: توجه به نقش مهم تربیتی در گسترش فرهنگ بسیار مهم و ضروری است که می توان از این بستر ارزشمند جهت گسترش صحیح فرهنگ دین بهره برد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان همدان با بیان اینکه جوانان باید از منجلاب فساد غرب درس عبرت بگیرند و به رسوایی بی حجابی و بی عفتی واقف شوند، گفت: ترویج بی حجابی سبب سست شدن بنیاد خانواده و تزلزل در اساس جامعه می شود و جامعه ارزشی ما که افتخار داشتن الگویی بزرگ همچون حضرت فاطمه (س) را دارد باید پیامدهایی منفی این خطر بزرگ را درک نمود و با تمام نیروی خود در اشاعه ی فرهنگ اسلامی و حفظ آن تلاش کند .

دکتر فولادوند با بیان اینکه حجاب و عفاف زن مسلمان نماد دین اسلام است، اضافه کرد: زن در فرهنگ اسلام جایگاه ویژه ای دارد و مورد تکریم و عنایات خاصی می باشد.

وی با بیان اینکه تقویت بنیه ی اعتقادی و دینی جوانان، جلوگیری از ترویج بی عفتی و بی حجابی، تقویت عفاف و حجاب، رواج پوشش اسلامی و تقویت تربیت خانوادگی از جمله مهم ترین مسائل موجود برای مقابله با توطئه ها و جنگ نرم دشمنان است، افزود: دشمان قصد دارد با انحراف خانواده ها و جوانان و رواج بی عفتی و بی حجابی و جنگ فرهنگی جوانان را به بیراه کشاند.