به گزارش خبرگزاری برنا از همدان، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان همدان  با بیان اینکه یکی از ابزارهای فرهنگ سازی در عرصه دفاع مقدس نمایش است، افزود: در زمینه دفاع مقدس می توان از موضوعات مختلفی استفاده کرد زیرا هر نویسنده و فیلم سازی باید از فکر و اندیشه خود در زمینه تبیین دفاع مقدس استفاده کند.

وی با بیان اینکه هنرمندان به صورت حرفه ای گوهرهای ناب دفاع مقدس را انعکاس دهند، اظهار کرد: از ظرفیت نمایش در بخش خیابانی، صحنه ای و عروسکی باید در تبیین ارزش های دفاع مقدس و نشر آن بهره برد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان همدان افزود: تئاتر بخشی از فعالیت های هنری است و هر اندیشه و تفکری برای ماندگاری باید با هنر آمیخته شود.

وی تصریح کرد: هنر نمایش جذابیت و اثرگذاری خود را دارد و ارتباط چهره به چهره با مردم است و با شکل گیری تئاتر خیابانی می توان در محلات نیز از این هنر فاخر استفاده کرد.

الهی تبار با تأکید بر اینکه شکل گیری شخصیت کودکان در آغاز خردسالی است، افزود: کودکان از اوایل زندگی خود با هنر نمایش مأنوس هستند به طوری که با ایجاد حس خلاقیت و ابتکار در بازی های خود نقش آفرینی میکنند.

وی با بیان اینکه دفاع مقدس به عنوان گنج ارزشمندی باید به نسل های بعدی انتقال یابد، خاطرنشان کرد: دفاع مقدس پر از مفاهیم ناب و حقایق برجسته است که باید با هنر آمیخته شود تا بتواند شکل ماندگار خود را حفظ کند.

بیست و یکمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان 15 تا 21 مهر ماه در همدان برگزار می شود.