به گزارش خبرگزاری برنا از همدان، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان همدان با بیان اینکه اوراق مشارکت وقف طرحی جدید از سوی سازمان اوقاف و امور خیریه برای مشارکت همه اقشار جامعه با هر توان مالی که دارند برای ایجاد وقف و سهیم بودن در این عمل خیر و نیکوکارانه است، افزود: این اوراق در مرحله اول به صورت آزمایشی در بعضی از استان های کشور منتشر و به فروش رسید.

وی با اشاره به اینکه این اوراق توسط بانک ملت به فروش می رسد افزود: در مرحله نخست درآمد فروش این اوراق وقفی برای ساخت بیمارستان تخصصی سرطان در شیراز و تهران به کار خواهد رفت.

حجت الاسلام حاجی زین العابدینی اظهار داشت: نماینده محترم ولی فقیه و ریاست سازمان اوقاف و امور خیریه تأکید فراوانی بر تبلیغ و ترویج این نوع مشارکت در وقف داشته و اوراق وقفی را راهی برای مشارکت همه اقشار مردم با هر توان مالی و اقتصادی در سنت حسنه وقف می دانند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان همدان در عین حال تصریح نمود: با توجه به دستور العملی که از سوی معاونت محترم اوقافی، حقوقی و امور مجلس سازمان اوقاف و امور خیریه صادر گشته است، جلسه ای با مسئولان بانک ملت در استان همدان برگزار شد و طی این جلسه مقرر گردید تا فروش اوراق وقفی برای ساخت بیمارستان تخصصی سرطان از هفته آینده در شعب بانک ملت استان همدان آغاز شود.

حجت الاسلام حاجی زین العابدینی در عین حال افزود: این اوراق وقفی در مبالغ 100، 300، 500 هزار تومانی و 5 و 10 میلیون تومانی به فروش می رسد و هر خانواده ای با هر درجه از توان مالی می تواند با خرید این اوراق به هر اندازه که دلخواه آنها است در سنت حسنه وقف برای مشارکت در ساخت این بیمارستان که در شیراز ساخته می شود، شرکت کنند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان همدان اظهار داشت: در این خصوص بانک ملت در استان همدان قول مساعدت و همکاری لازم در این خصوص را داده است.

وی در عین حال تصریح کرد: در صورتی که ممکن باشد کلیه شعب این بانک در استان همدان این اوراق وقفی را به فروش می رسانند.

حجت الاسلام حاجی زین العابدینی با اشاره به جلسه ای که با مدیران این بانک در استان همدان برگزار گردید، افزود: بانک ملت چند دستگاه کارت خواه (pos) را در اختیار اوقاف استان قرار خواهد داد تا در شهرستان های مختلف و در بقاع متبرکه و مراکز تجمع مردم قرار داده شود تا خرید این اوراق هرچه سهل تر به انجام رسد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان همدان در عین حال تصریح نمود: ایجاد بیمارستان تخصصی سرطان می تواند در راه کمک به قشر عظیمی که درگیر این موضوع هستند و مخصوصاً کودکان مبتلا به این بیماری بسیار کارگشا باشد فلذا اداره کل اوقاف و امور خیریه استان همدان در راه فروش این اوراق وقفی و مشارکت مردم عزیز استان همدان همه توان خود را به کار بسته است.

حجت الاسلام حاجی زین العابدینی در پایان اظهار کرد: مسابقه وقف و مردم که توسط روابط عمومی این اداره کل برگزار می گردد، در شماره چهار این مسابقه به موضوع اوراق وقفی پرداخته و این موضوع را مورد سوال مسابقه خود قرار داده است.