به گزارش خبرگزاری برنا همدان، امیرحسین بختیاری در حاشیه برگزاری مانور مدیریت بحران شهرستان اسدآباد اظهار کرد: یکی از اقدامات اساسی برای مقابله با شرایط اضطراری و بحران‌های واقعی برگزاری مانورهای تمرینی است.
 
وی افزود: با اجرای مانورهای تمرینی می‌توان میزان آمادگی نیروها را در راستای مقابله با شرایط و بحران‌های واقعی محک زده و توان آنها را افزایش داد.

مدیر توزیع نیروی برق شهرستان اسدآباد با اشاره به برگزاری مانورهای مدیریت بحران توسط شرکت توزیع نیروی برق استان همدان طی سال‌های اخیر تصریح کرد: اصلاح شبکه‌های فرسوده و انجام تعمیرات پیشگیرانه از دیگر اهداف برگزاری مانورها برای بهبود کیفیت برق تحویلی به مشترکان، کاهش مدت خاموشی برای تعمیرات، کاهش تعداد قطعی‌ها و اتصالی‌ها در راستای رضایتمندی مردم به شمار می‌رود.

وی یادآور شد: از اهداف برگزاری مانور شهرستان اسدآباد نیز می‌توان به آمادگی و کسب تجربه لازم توسط اکیپ‌های تعمیراتی و پیمانی، آشنایی اکیپ‌ها با موقعیت جغرافیایی شهرستان، ایجاد هماهنگی برون‌سازمانی و تعامل و هماهنگی لازم با دیگر دستگاه‌ها در شرایط بحرانی اشاره کرد.

بختیاری با اشاره به انجام اقدامات اصلاحی و تعمیرات پیشگیرانه در مانورهای مدیریت بحران شرکت توزیع نیروی برق استان همدان گفت: اجرای این امر، مانورها را به مانوری هدفمند با بازدهی بالا تبدیل می‌کند.
 
وی اضافه کرد: کاهش مدت زمان خاموشی برای انجام تعمیرات و اصلاحات در شبکه‌ها افزایش رضایتمندی مردم و مشترکان را به دنبال خواهد داشت که از مهمترین نکات مورد توجه در انجام مانورها است.

مدیر توزیع نیروی برق شهرستان اسدآباد تصریح کرد: ارزیابی و سنجش عملکرد نیروها در شرایط اضطراری به لحاظ میزان آمادگی، زمان عزیمت به محل، همراه داشتن وسایل لازم و در نهایت نمایش قدرت صنعت برق، مدیریت بحران و ایجاد دیدگاه مثبت به مسئولان از دیگر اهداف برگزاری این مانور است.

به گفته وی برگزاری این مانورها در قالب عملیات‌های مختلف از قبیل برق‌رسانی، اصلاح شبکه‌ها و ... باعث اطمینان بخشیدن به مردم در راستای آمادگی مجموعه صنعت برق استان برای مقابله با هر گونه بحران واقعی می‌شود.

بختیاری افزود: مانور مدیریت بحران اسدآباد با هماهنگی و همکاری دستگاه‌هایی مانند نیروی انتظامی، راه و شهرسازی، سپاه، هلال احمر،شبکه بهداشت و درمان، آتش نشانی و ... برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: با انجام این مانورها آمادگی لازم برای استفاده از امکانات استان‌های همجوار و ایجاد تعامل و همکاری در راستای مقابله با بحران‌های واقعی در شرایط اضطراری فراهم می‌شود.

مدیر توزیع نیروی برق شهرستان اسدآباد با اشاره به حضور 24 اکیپ عملیاتی در مانور مدیریت بحران این شهرستان تصریح کرد: این مانور با حضور بیش از 80 نفر در قالب سه اکیپ تعمیراتی و 9 اکیپ پیمانکاری از اسدآباد، 10 اکیپ تعمیراتی از شهرستان‌های مختلف استان و دو اکیپ تعمیراتی از استان‌های همجوار برگزار می‌شود.

وی اضافه کرد: در مانور مدیریت بحران اسدآباد تعمیر و اصلاح پنج کیلومتر از خط 20 کیلوولت حسام‌آباد حدفاصل روستای یوسف‌آباد تا سه‌راهی آجین در مدت زمان پنج ساعت انجام می‌شود.
 
بختیاری یادآور شد: برای انجام این عملیات نیاز به بیش از 40 ساعت خاموشی در شبکه بود که با اجرای مانور و حضور اکیپ‌های عملیاتی به کمتر ازپنج ساعت رسید.

وی در پایان خاطرنشان کرد: از برکات اجرای این مانورها می‌توان به دستیابی مجموعه صنعت برق به اهداف خود و بهره‌مندی مردم از برق مطمئن و پایدار اشاره کرد.