به گزارش خبرگزاری برنا از همدان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدانبا بیان اینکه برگزاری جشنواره فیلم فجر در استان‌ها نیازمند اعتبار است، افزود: در صورت تأمین منابع مالی مورد نیاز فیلم‌های این جشنواره در همدان هم اکران خواهد شد.
وی با بیان اینکه سال گذشته وزیر کشور با تأمین منابع مالی برگزاری جشنواره در همدان را حمایت کرد، افزود: اکران فیلم‌های جشنواره فیلم فجر در تهران خواهد بود؛ اما در صورت رفع مشکل اعتبار، در همدان نیز برخی از فیلم‌ها اکران می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان از برگزاری جشنواره‌های ادبی و موسیقی فجر خبر داد و افزود: امیدواریم با برگزاری جشنواره‌های مختلف فضای مفرحی را در ایام دهه فجر برای فرهنگ‌دوستان داشته باشیم.

وی با بیان اینکه استان همدان با پنج نمایش در سی و سومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر حضور می‌یابد، افزود: امسال یک نمایش در بخش مناطق، یک نمایش در بخش مرور، دو نمایش در بخش خیابانی و یک نمایش نیز در بخش مهمان در این دوره از جشنواره شرکت می‌کنند.

عبادی با تأکید بر برگزاری هفدهمین جشنواره موسیقی سنتی در همدان یادآور شد: این جشنواره به مدت سه روز از 19 تا 21 بهمن ماه امسال برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: این جشنواره با همکاری ارشاد همدان و انجمن موسیقی استان در سه بخش گروه‌نوازی، تک‌نوازی و آواز برگزار می‌شود.