به گزارش خبرگزاری برنا از همدان، كرم‌رضا پیریایی در نخستین كارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان همدان در سال 90 با اشاره به اقدامات انجام شده در سال گذشته در زمینه ایجاد اشتغال در استان، اظهار داشت: كسب جایگاه پنجم اشتغال استان همدان در كشور نشان از همكاری و تلاش همه‌جانبه دستگاه های اجرایی و متولیان اشتغال در استان همدان دارد كه این امر باید مورد توجه قرار گیرد.

پیریایی با اشاره به تعهد استان همدان در ایجاد61هزار شغل طی سال جاری، افزود: این مهم حكایت از ظرفیت و پتانسیل استان همدان در راستای ایجاد شغل برای مردم دارد كه دستگاه‌های اجرایی باید از این ظرفیت بهره لازم را داشته باشند.

استاندار همدان تصریح كرد:‌ علاوه بر اینكه باید طبق فرمول ملی در اشتغال وارد شویم باید برای اشتغال پایدار برنامه ریزی روشن و صحیحی داشته باشیم.

وی تصریح كرد: در بین سایر مراكزی كه جمعیت آنها با استان همدان برابری می كند سهم ما در ایجاد اشتغال بیشتر است چرا كه شورای عالی اشتغال توانایی لازم را در استان می بیند.

پیریایی با تاكید بر لزوم خدمت صادقانه به مردم اظهار داشت: باید بر اساس نتیجه نهایی كه كسب توفیق برای افراد جامعه است، حركت كرد.

استاندار همدان اضافه كرد: فعالیت هایی كه در كارگروه اشتغال رخ می‌دهد باید با توجه به تعهد و حجم اشتغال ارتقا پیدا كند و جایگاه استان را در كشور بالا ببرد.

وی اولویت كاری را در اشتغال روستایی دانست و ابراز داشت: می توان در این حوزه فعالیت‌های مثبت و تاثیرگذاری انجام داد و سبب افزایش آمار اشتغال استان شد.