به گزارش خبرنگار برنا از همدان، رییس شورای اسلامی شهر همدان در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب افزود: این جشنواره در راستای فرهنگ سازی و ترویج فرهنگ استفاده از خدمات شهر الكترونیك برگزار می‌شود.

سیداحمد حسنی حلم با بیان اینكه مدیران دستگاه‌های اجرایی باید از فرصت‌های ایجاد شده به بهترین نحو استفاده كنند، خاطرنشان كرد: از مدیران و مسؤولان ادارات انتظار می‌رود این موضوع را با جدیت پیگیری كرده و بسیاری از مسائل و موارد كاری ادارات خود را از طریق خدمات الكترونیك انجام دهند.

وی تصریح كرد: شهروندان نیز برای سهولت در اجرای كارهای خود از این طرح استقبال داشته باشند كه این امر فرهنگ سازی و به ویژه آموزش شهروندان را می‌طلبد.

حسنی حلم نقش رسانه‌ها را در آموزش شهروندان بسیار مهم دانست و اظهار داشت: استفاده از خدمات الكترونیك در كاهش ترافیك و سفرهای درون شهری، كاهش برخورد كاركنان با ارباب رجوع و جلوگیری از تخلفات اداری و كاهش كاغذبازی‌ها بسیار مؤثر و مفید است.

رییس شورای اسلامی شهر همدان با اشاره به اقتصاد خانواده‌ها در برخورداری از كامپیوتر در منازل اظهار داشت: باید شهروندان را برای استفاده از این سیستم تشویق و ترغیب كرد و به خانواده‌هایی كه توانایی تهیه حتی یك سیستم كامپیوتری ندارند با مساعدت‌هایی كمك كرد.