به گزارش خبرنگار برنا از همدان، اردشیر خزایی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هر ساله در دانشگاه‌ها شاهد پیشرفت‌های بسیاری در امور تحقیقاتی و پژوهشی هستیم.

خزایی با بیان این مطلب كه دین ما دین تحقیق، علم و قلم است، افزود: انسان از ابتدای خلقت در راستای تكامل پیش رفته و در قصص قرآنی نیز به این مسأله اشاره شده است. وی یادآور شد: زمانی كه هنوز پیشرفت‌های علمی در اروپا ایجاد نشده بود، كشورهای اسلامی به عنوان مهد تمدن دنیا مطرح بوده‌اند.

وی افزود: انجام پژوهش در هر كشوری می‌تواند به عنوان سرمایه در آن كشور محسوب شود.

خزایی خاطرنشان كرد: با تلاش دانشمندان كشورمان در راستای فناوری هسته‌ای امروز ایران جزء 8 كشوری است كه به انرژی هسته‌ای دست یافته است.

وی با اشاره به اینكه دشمنان دو نفر از دانشمندان هسته‌ای كشورمان را شهید كردند، گفت: با تلاش چنین دانشمندانی این فناوری در ایران بومی شده است.

وی با اشاره به اهمیت آموزش یادآور شد: رسالت دانشگاه فقط آموزش نیست و در كنار آن باید در نتیجه تحقیقات و پژوهش‌ها، علم به پویایی برسد.

رییس دانشگاه پیام‌نور استان همدان اضافه كرد: استان در عرصه علمی دو وظیفه بر عهده دارد كه این وظایف شامل انجام تحقیقات علمی و پژوهشی و اعتقاد قلبی به خدا، بزرگان دین و پیامبران است كه انجام این دو وظیفه باید هماهنگ با یكدیگر پیش بروند.