به گزارش خبرگزاری برنا از همدان و به نقل از اداره روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی همدان، علی طلوعی در نشست مشترک با رییس و مدیران دانشگاه آزاد اسلامی همدان با اشاره به اینکه جنس کار رسانه و دانشگاه به لحاظ ماهیتی از یک نوع است، اظهار داشت: برای تحقق فرمایش امام خمینی(ره) که صدا و سیما را یک دانشگاه عمومی می دانستند، به همکاری دانشگاه ها از جمله دانشگاه آزاد اسلامی همدان و بهره گیری از ظرفیت های آنها نیاز جدی داریم.

طلوعی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی از دستاوردهای بزرگ و مولود انقلاب اسلامی است و نقش مهمی در تعاملات اجتماعی- فرهنگی جامعه ایران دارد که نباید نادیده گرفته شود.

وی با بیان اینکه چهار مقوله دین، اخلاق، امید و آگاهی در بستر خانواده و رفتارهای اجتماعی، محورهای اصلی برنامه سازی صدا و سیما در 5 سال آینده تعیین شده است، یافته‌های پژوهشی و موضوعات پایان نامه های کارشناسی ارشد به ویژه منابع پژوهشی با موضوع توانمندی های استان همدان را برای تولید برنامه های متنوع و مردم پسند در صدا و سیما بسیار مفید دانست.

طلوعی افزود: صدا و سیمای مرکز همدان برای بهره گیری از ظرفیت علمی دانشگاه ها، مستندسازی درباره مفاخر و چهره های علمی و همچنین، ساخت برنامه های ویژه دانشگاهیان آمادگی کامل دارد و از توان و پتانسیل این دانشگاه هم به خوبی می توان به این مهم دست یافت.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان نیز با اشاره به اینکه حدود 14 هزار دانشجو در مراکز دانشگاه آزاد اسلامی همدان و سما با 260 عضو هیأت علمی مشغول تحصیل هستند، گفت: استادان این دانشگاه در زمینه تولید علم و ارایه مقالات بین المللی فعالیت های مناسبی دارند و این دانشگاه برای همکاری با رسانه ملی آمادگی کامل دارد.

سید علی اصغر تروهید با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان برای همراه کردن مهارت با آموزش، همکاری متقابلی با سازمان فنی و حرفه ای استان دارد، ابراز امیدواری کرد بتواند در زمینه فرهنگی هم با صدا و سیما همکاری و تعامل داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: ما اعتقاد داریم صدا و سیما می تواند در تغیر نگرش افکار جامعه مانند دانشگاه عمل کند و این نگرش مثبت مدیر کل صدا و سیمای مرکز همدان نسبت به دانشگاهیان موجب دلگرمی و خرسندی جامعه دانشگاهی است.