به گزارش خبرگزاری برنا از همدان، كرم رضا پیریایی در نشست خبری با خبرنگاران در روز دوم سفر خود به شهرستان بهار با بیان این مطلب، اظهار داشت: با اجرای پروژه‌های مسكن مهر شهرستان بهار، سال 90 سالی موفق برای این شهرستان در بخش مسكن مهر خواهد بود.

پیریایی با اشاره به آمار بیكاری ارایه شده در استان افزود: تا پایان دولت دهم، باید آمار بیكاری استان را به حداقل ممكن رساند.

وی دعوت از رییس سازمان تربیت بدنی كشور به همدان را ضروری دانست و گفت: با دعوت از این مقام مسوول و كمك سایر مدیران، كارهای ناتمام در بخش ورزش استان برای سال 90 به اتمام می‌رسد و این امر دامنه توفیقات را برای بهره‌گیری از پیشرفت فیزیكی این طرح‌ها در استان بیشتر می‌كند.

استاندار همدان خاطرنشان كرد: با بهره‌برداری از همه طرح‌های ورزشی در شهرستان بهار سرانه ورزشی این شهرستان به 80 صدم مترمربع خواهد رسید تا بهره‌وری افراد در فضاهای ورزشی بالاتر رود.

پیریایی همكاری خبرنگاران با مدیران استان را مثال زدنی توصیف كرد و افزود: در هیچ استانی این همكاری وجود ندارد.

وی اضافه كرد: باید از دیدگاه خبرنگاران در خصوص وضعیت استان جویا شد.

استاندار همدان با اشاره به تأكید رئیس‌جمهور مبنی بر رفع مشكل بیكاری تا پایان دولت دهم اظهار داشت: انتظار می‌رود تا پایان فعالیت دولت دهم مسأله اشتغال استان حل شود.

وی با تأكید بر اینكه برای اشتغال در بخش‌های دیگر نیز باید اقدام شود، تصریح كرد: ایجاد صنایع تبدیلی به ویژه در بخش كشاورزی از موارد بسیار مهمی است كه در سفر سوم ریاست جمهوری به استان مطرح شد.

استاندار همدان ادامه داد: اشتغال روستاییان یكی از اولویت‌های كاری مدیران است و روستای دستجرد در شهرستان بهار به عنوان پایلوت معرفی شده است و باید ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های این روستا در امر اشتغال مدنظر قرار گیرد.

كرم رضا پیریایی با اشاره به مشكلات صنعتی بهاران شهرستان بهار تأكید كرد: باید برای رفع مشكلات این شهرك و رشد آن كار را با قدرت ادامه داد.

وی تقویت شهرك‌ها را از اولویت‌های كاری دانست و گفت: هم اکنون شاهد رشد و ارتقای شهرك‌ها در استان هستیم.

استاندار همدان در خصوص مشكلات سفال لالجین افزود: طبق دستور رئیس‌جمهور در جلسات متعدد، تمهیدات مناسبی برای صنایع دستی این شهر صورت گرفته و دلیلی برای وارد كردن این محصول از كشور چین وجود ندارد.

وی خاطرنشان كرد: متأسفانه هنرمندان و فروشندگان سفال لالجین برای خود رقیب تراشیده‌اند.

پیریایی بخش‌های صنعت، كشاورزی و گردشگری را از ظرفیت‌های خوب شهرستان بهار بیان كرد و گفت: این بخش‌ها باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

وی با انتقاد از اقدام وزارت صنایع درباره تبدیل شهرك‌های صنعتی استان به ناحیه صنعتی كه مصوبه هیأت دولت است، افزود: ما با ناحیه شدن شهرك‌های صنعتی در استان مخالفیم و باید شهرك‌های صنعتی به استان برگردد.

وی از برگزاری شب فرهنگی و عصر كاری در شهرهای كوچك خبر داد و اظهار داشت: حد فاصل دور دوم سفرهای شهرستانی تا آغاز دور سوم در خرداد، جلسات شب فرهنگی و عصر كاری را برگزار خواهیم كرد.