به گزارش خبرگزاری برنا از همدان، عبدالحسین مرادی در پنجمین جلسه کارگروه فرهنگی و اجتماعی اظهار داشت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، یک وظیفه ملی، شرعی و قانونی است و معتقدیم که زنده بودن جامعه اسلامی ایران به زنده بودن فرهنگ ایثار و شهادت وابسته است.

مرادی افزود: مسوولان دستگاههای اجرایی با تمام توان و پتانسیل موجود در رسیدگی به مسایل و مشکلات ایثارگران اقدام کنند، چون این مساله یکی از مصادیق ترویج فرهنگ و ایثار و شهادت است.

وی عمل به فرامین رهبری که غالباً در پیام های نوروزی ایشانمندرج است را یکی از راهکارهای عملی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در سطح جامعه دانست و از مسوولان خواست این فرامین را در انجام وظایف محوله نصب العین قرار دهند.

وی گفت: شهرستان کبودرآهنگ مردمی ولایتمدار و بصیر دارد و این مطلب را در مناسبت ها و رویدادهای گوناگون از جمله دوران دفاع مقدس با تقدیم 827 شهید، 1685 جانباز، 38 آزاده و اعزام حدود 8000 نفر رزمنده به جبهه های جنگ تحمیلی به اثبات رسانده است.

وی در خصوص برنامه های فرهنگی در شهرستان، بیان داشت: جشنواره هنرهای تجسمی استان اسفند در شهرستان كبودراهنگ برگزار می شود.

فرماندار شهرستان كبودرآهنگ در پایان با اعلام تخصیص اعتبارات فرهنگی در دور سوم ریاست محترم جمهور به استان از دستگاه های اجرایی خواست با تعامل مناسب با دستگاه های استانی و انجام پیگیری های لازم جهت جذب سهم شهرستانی اقدام کنند.