به گزارش خبرگزاری برنا از یزد، سید مسعود عظیمی مدیر عامل شركت شهرك‌های صنعتی یزد در اولین نشست خبری خود در جمع اصحاب رسانه استان یزد، گفت: هم اكنون 29شهرك و ناحیه صنعتی در 6هزار و 500هكتار مساحت در استان یزد وجود دارد که اشتغال 21هزار نفر را فراهم کرده است.

وی افزود: مهم‌ترین شهرك‌های صنعتی استان از نظر سطح اشتغال به ترتیب شهرك‌های صنعتی یزد با 14هزار شاغل و سپس شهرک‌های صنعتی میبد و مهریز است.

عظیمی ادامه داد: حمایت‌ها و كمك‌های فنی و اعتباری، تقسیط بدهی های كارخانه ها در یك بار، برگزاری تورهای صنعتی، آموزش های صاحبان صنایع از جمله اقدامات حمایتی از واحدهای مستقر در شهرك های صنعتی استان است.

مدیر عامل شركت شهرك‌های صنعتی استان یزد درباره تأثیر قانون هدفمندسازی یارانه‌ها در واحدهای صنعتی استان نیز گفت: با این قانون، قوه ابتكار ایرانی به درستی شكوفا می شود. شاید در ابتدای كار با فشارهایی همراه باشد اما قوه ابتكار و خلاقیت شكل می گیرد و افرادی كه صاحب فكر هستند، می توانند مدیریت كنند.

وی تصریح کرد:هم اکنون واحدهای صنعتی كه سوخت گازمایع، مازوت یا گازوئیل دارند تحت فشار هستند كه همه مسوولان استان تلاش می کنند برای تكمیل گاز واحدها اقدام کنند و مابقی تأثیرات نیز عمومی است اما باید توجه داشت كه هدفمندسازی یارانه ها فضای مباركی برای نسل آینده است و مهم‌تر آن است که صنعت كاران یزدی در این مسابقه قطعا برنده هستند چون با تفكر و برنامه ریزی كه دارند با صرفه جویی و تغییر مدیریت كارخانه ها پیشرفت می کنند.

عظیمی در ادامه گفت: ایجاد دهكده نساجی، بانك نخ و ایجاد شهرك تخصصی الكترونیك و فناوری اطلاعات برای دور سوم سفرهای استانی هیات دولت به استان پیشنهاد شده است.

مدیر عامل شركت شهرك‌های صنعتی یزد گفت: ایجاد شهرك تخصصی الكترونیك و فناوری اطلاعات در دور دوم سفرهای استانی هیأت دولت در استان به تصویب رسید كه هم اکنون واگذاری زمین جنب شهرك صنعتی انجام شده كه اگر شكل بگیرد چشم و چراغ صنعت استان است چون صنعتی دانش محور و پاك با حضور افراد تحصیلكرده است كه بهره‌وری و ارتقای سطح دانش كیفی استان را به دنبال دارد و تكمیل زنجیره فولاد نیز از راهبردهای بلند مدت توسعه مرتبط با بخش صنعت است.

مهدی رحمانی معاون صنایع كوچك شركت شهرك‌های صنعتی استان یزد هم در این نشست گفت: برگزاری دوره‌های آموزشی، نشست مشترك با صنایع، برگزاری تورهای داخلی و خارجی، راه اندازی باشگاه طراحی، راه‌اندازی باشگاه مدیران واحد نساجی و راه اندازی مقدمات ورود ماشین آلات از اقدامات صورت گرفته ایجاد خوشه نساجی استان است.

وی افزود: راه اندازی دهكده و موزه نساجی، ایجاد نمایشگاه و موزه بین‌المللی تخصصی و طرح نوسازی ماشین آلات نساجی از دیگر اقدامات صورت گرفته برای ایجاد خوشه نساجی یزد است.

رحمانی ادامه داد: در خوشه كاشی و سرامیك نیز پذیرش هیأت‌های تجاری از كشورهای مختلف و مطالعه بازارهای هند و قطر، حضور موفق صنف كاشی و سرامیك در بازار هند، انعقاد تفاهم نامه با اسپانیا و قرار همكاری ایران با اسپانیا برای توسعه تكنولوژی صنعت كاشی از اقدامات صورت گرفته است.

رحمانی با اشاره به تشكیل ستاد صنایع نوین استان در دو سال گذشته، از انجام مطالعات استقرار صنایع نوین از جمله آی.تی و الكترونیك در استان خبر داد و گفت: اخذ مصوبه صنعت توسعه الكترونیك، اخذ مصوبه منطقه ویژه صنایع نوین استان هم با همین هدف صورت گرفته است.