به گزارش خبرگزاری برنا از یزد، معاون سیاسی استاندار یزد گفت: اگر تاكنون شبهه در این بود كه سران فتنه، بینش ندارند یا مطالباتی دارند اما با حادثه اخیر نشان دادندكه فتنه گران دستشان در دست بیگانه است.

غلامحسین دشتی در تجمع  مردمی مقابل دادگستری استان یزد افزود: فتنه گران بدانند كه ماهیت همه آنها بر همه ملت آشكار است و هیچ شكی بر وابستگی آنها به مستكبران نیست.

وی ضمن تشکر از مردم دارالولایه یزد كه در روز 22 بهمن با درك شرایط كنونی كشور با حضور پر شور خود در این عرصه، امید مستكبران و فتنه گران داخلی را به یاس تبدیل كردند، ادامه داد: امیدواریم مردم فردا نیز همچون گذشته با حضور خود خاری بر چشم دشمنان داخلی و خارجی باشند.

گفتنی است، جمعی از مردم یزد روز پنجشنبه با تجمع در مقابل دادگستری استان، به موضع تعدادی از نمایندگان یزد در مجلس شورای اسلامی در قبال فتنه 25 بهمن اعتراض كردند.

در این تجمع مردم با شعارهایی از جمله، حرف ما یك كلام- محاكمه و السلام، ای رهبر آزاده- آماده ایم آماده، وكیل بی بصیرت - بصیرت بصیرت، ما همه عمار توایم خامنه ای - گوش به فرمان توایم خامنه ای، تابش و اولیاء برائت از فتنه گر، هم غزه، هم لبنان جانم- فدای اسلام' برائت و بیزاری خود را از فتنه گران اعلام کردند.
 
در این تجمع همچنین با امضای طوماری كه در محل تجمع نصب شده بود خواستار عذرخواهی صریح یا استعفای این دو نماینده از مردم متدین استان شدند.
 
در این طومار آمده است، هیچ شكی نیست كه تلاش های مذبوحانه و منفور موسوی، كروبی و خاتمی بر ضد انقلاب اسلامی و ملت ایران محكوم است اما شرم باد آنان كه با سكوت خود مهر تایید برآن می زنند.

ما مردم شهید پرور انقلاب یزد به این وسیله مراتب انزجار خود را از مسامحه كاری و سكوت نمایندگان مردم یزد و اردكان در مجلس شورای اسلامی اعلام كرده و محكوم می نماییم و خواستار محاكمه علنی سران فتنه و اعدام آنان هستیم.'