به گزارش خبرگزاری برنا از یزد، استاندار یزد در جمع کارکنان استانداری با اشاره به نامگذاری سال جدید از سوی رهبر فرزانه انقلاب به نام "جهاد اقتصادی"، گفت: برای اجرایی شدن منویات رهبر حکیم انقلاب تدابیری برای جهاد اقتصادی در سال 90 اتخاذ شده است.

محمد رضا فلاح زاده با بیان اینکه تولید و توزیع و صادرات از ارکان مهم پیشرفت یک کشورند، افزود: حمایت از 860 کارخانه‌ای که عملیات اجرایی آنها شروع شده و از 20 تا 90 درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار بوده و همچنین 43 معدنی که پروانه بهره برداری اخذ کرده اند، به عنوان بخشی از این تدابیر است.

وی ادامه داد: همچنین حمایت از 998 کارخانه‌ای که مجوز تاسیس گرفته اند و ایجاد اشتغال برای 38 هزار نفر در استان از دیگر تدابیر مهم برای سال 90 خواهد بود.

استاندار یزد از برگزاری همایش سرمایه گذاران داخلی و خارجی در یزد خبر داد و افزود: امیدواریم تا نیمه اول سال جاری این همایش مهم برگزار شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، ارتحال عالم ربانی حجت الاسلام حسنعلی را تسلیت گفت و خدمات ارزشمند این شخصیت برجسته در راستای ترویج دین و مکارم اخلاق و نشر فرهنگ نورانی اهل بیت(ع) را یادآور شد.