حجت الاسلام محمد مهدی حاتمی در گفت‌وگو با خبرنگار برنا در یزد، افزود: جمع آوری مناره های امامزاده سید جعفر محمد (ع) یزد در چند سال گذشته به دلیل عدم استحكام و غیرفنی بودن سازه های آن بود که بیش از 20 سال پیش ساخته شده و به دلیل غیرفنی بودن، نیمه كاره رها شده بود.

وی ادامه داد: این مناره ها به علت نداشتن فونداسیون مناسب و استقرار آن بر روی پایه های خشتی قدیمی روی پشت بام، دچار مشكل جدی شده بود كه به همین علت از ادامه كار آن جلوگیری و طرح متوقف شد.

مدیر كل اوقاف و امور خیریه استان یزد افزود: طبق بررسی كارشناس سازمان اوقاف كشور در سال 77 و معمار بنا، ایراد فنی و مهندسی این بنا تایید شده بود و هرچند طی چند مرحله با استفاده از تیرآهن و بتن ریزی برای تقویت و استحكام آن اقدام شد اما اثر مطلوبی نداشته است.

وی با اشاره به شبهاتی كه اخیرا درباره شجره نامه و تخریب این مكان متبركه توسط برخی افراد مغرض مطرح شده است، گفت: امامزاده سید جعفر محمد(ع) با كراماتی كه طی سالیان زیادی برای مردم و اهالی یزد و غیر یزدی، مسلمان و غیر مسلمان داشته است، شایعات را خنثی خواهد كرد و بانیان این عمل زشت را رسوا خواهد نمود.

گفتنی است، امامزاده سید جعفر محمد (ع) یزد از نوادگان حضرت امام جعفر صادق (ع) است و مردم این استان و اقصی نقاط كشور به وی‍ژه مردم شهر شاهدیه عشق و ادارات خاصی به این مكان متبركه دارند و هر هفته مرقد مطهر این امامزاده را زیارت می كنند.

همچنین آیین های مذهبی، دعای كمیل، زیارت عاشورا و غیره در این مكان مقدس برگزار می شود و هر ساله زائرانی از سراسر كشور ضمن بهره گیری از فیوضات آن، از اماكن فرهنگی و رفاهی آن از جمله مهمانسراهای امامزاده استفاده می كنند و اداره كل اوقاف و امور خیریه استان یزد نیز در سال های گذشته اقدامات مهم و خوب عمرانی را در این مكان مقدس انجام داده است و تهیه طرح جامع امامزاده نیز در دست اجراست.