به گزارش خبرگزاری برنا از یزد، قائم مقام وزیر آموزش و پرورش گفت: پیروزی كشور ما موجب حیرت و تعجب كشورهای دنیا شد و باید روحیه خودباوری را در بین نسل جوان نهادینه كنیم.

جلال رحیمی در مراسم تودیع و معارفه مدیركل آموزش و پرورش استان یزد، افزود: در امروز كشوری پیشرفته است كه از نظر علم و دانش و تكنولوژی برتر باشد و آموزش و پرورش حرف اول و آخر را در دنیا می زند.

وی با اشاره به اینکه صفا و یكرنگی استان یزد باید الگوی سایر استان‌ها باشد، ادامه داد: بر اساس تحقیقی كه در مقطع ابتدایی انجام شده 5/96درصد اولیا از معلمان ابتدایی رضایت داشتند که این نشان دهنده این واقعیت است که اولیا، معلمان را دوست دارند و معلمان هم در این بخش كار خود را به خوبی انجام داده اند.

رحیمی تصریح كرد: باید با حرمت نهادن به پیشكسوتان عرصه تعلیم و تربیت، با تشكیل اتاق فكر از تجربیات و اندوخته های علمی بازنشستگان برای رفع مشكلات آموزش و پرورش و نیز ارتقای علمی دانش آموزان بهره برد.

همچنین نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب به ویژه شهدای فرهنگی گفت: در اسلام به جایگاه تعلیم و تربیت سفارش بسیار شده است.

حجت الاسلام محمدعلی صدوقی افزود: موفقیت های دانش آموزان استان در عرصه های مختلف چون آزمون سراسری در گرو تلاش و دلسوزی معلمان این استان است.

استاندار یزد نیز در این مراسم گفت: تعلیم و تربیت باید همراه با تهذیب نفس باشد.

محمدرضا فلاح زاده افزود: اسلام برای گسترش علم و دانش حد و مرزی قرار نداده و در این راه باید تلاش و كوشش فراوان كنیم.

وی ادامه داد: آموزش و پرورش بهترین دستگاهی بوده است كه با امور شاهد و ایثارگر همكاری لازم را داشته است و محمدرضا باغستانی، مدیرکل سابق آموزش و پرورش استان، دارای سوابقی روشن و اهل بصیرت و شناخت و با روابط عمومی بالا است كه یكی از امتیازات وی محسوب می شود، چرا كه روابط عمومی قوی باعث پیشرفت و حركت رو به جلو خواهد بود.

استاندار یزد در پایان گفت: پدر و مادر به عنوان اولین مرجع تقلید برای فرزندان هستند و بعد از پدر و مادر معلمان به عنوان مرجع تقلید فرزندان محسوب می‌شوند، چرا كه دانش آموزان آنها را به عنوان الگو قرار می‌دهند و رفتار خوب و بد آنها را تقلید می كنند.

در این مراسم محمد كاظم رحیمی نژاد به‌عنوان مدیر كل جدید آموزش و پرورش استان یزد معرفی و از خدمات محمدرضا باغستانی مدیر كل سابق قدردانی شد.