به گزارش خبرنگار برنا از یزد ،نماینده مردم یزد و صدوق در مجلس شورای اسلامی گفت : حذف واسطه های غیر ضروری در چرخه ی بازاریابی و بازرگانی محصولات كشاورزی باید همواره مورد توجه جدی قرار گیرد .

علی اکبر اولیا در جمع مسئولان و دست اندرکاران سازمان جهاد كشاورزی و تعاون روستایی استان یزد افزود: قابلیت های شبكه تعاونی های روستایی و كشاورزی باید رصد شده و در جهت رفع موانع سد راه پیشرفت این تشكل ها اقدامات لازم صورت گیرد.

وی ادامه داد: باید ضمن تقویت همه جانبه این مجموعه، جهت تاسیس واحدهای فرآوری محصولات كشاورزی و دامی نیز برنامه ریزی شود .

عضو كمسیون عمران مجلس شورای اسلامی در ارتباط با پیگیری حل مشكل اعتبارات و تأمین نقدینگی مورد نیاز تشكلها نیز گفت : تا کنون اقدامات خوبی در این زمینه از طرف دولت و مجلس انجام شده ولی کافی نیست و دغدغه های مد نظر شما را به نمایندگان مجلس و مسئولان کشوری منتقل خواهم نمود .

محمد رضا ابرقویی رییس سازمان جهادكشاورزی استان نیز در این نشست با اعلام حمایت همه جانبه از شبكه گسترده تعاونی های روستایی و كشاورزی، به نقش تاثیرگذار این مجموعه در تنظیم بازار و حذف واسطه ها اشاره كرد و گفت : برپایی بازارچه های عرضه مستقیم محصولات كشاورزی و دامی تاثیر زیادی در تنظیم بازار دارد باید در روند تاسیس این بازارچه ها تسریع بیشتری صورت گیرد .

در ادامه مدیر سازمان تعاون روستایی استان یزد با تشریح وضعیت سازمان و تشكلهای تحت نظارت آن به بیان كمبودها و مشكلات فراروی این شبكه پرداخت و گفت : ساماندهی تشكل های زیانده، برپایی بازارچه های عرضه محصولات كشاورزی و دامی در اقصی نقاط استان و تكمیل طرح های عمرانی در دست ساخت، از جمله برنامه های در دست اقدام سازمان تعاون روستایی استان به شمار می رود.

محمد حسین مرشدی افزود: سازمان تعاون روستایی طبق اساسنامه وظیفه هدایت، حمایت و نظارت بر تشكل های تعاونی روستایی و كشاورزی را عهده دار است و حمایت هایی را نیز از این مجموعه تا کنون نموده است .

گفتنی است در پایان حاضران در این نشست از بازارچه عرضه محصولات كشاورزی و دامی اتحادیه تعاون روستایی استان یزد بازدید كردند.