به گزارش خبرگزاری برنا از یزد، واقف موزه قرآن و کتب آسمانی ضمن اشاره به اینکه این موزه از ساعت 8 تا 12 و 16تا 20 پذیرای علاقمندان است، افزود: دراین موزه 600 قرآن خطی، یك هزار سند تجاری با سرلوحه آیات قرآنی، یكصد كتاب در ادیان مختلف و یكصد تابلو نفیس قرآنی با خطاطی خاندان وصال شیرازی نگهداری می‌شود.

میرزا محمد كاظمینی اظهار داشت: این گنجینه تنها موزه تخصصی قرآن و ادیان الهی است و در سال 89 و همزمان با میلاد حضرت زهرا(س) به آستان مقدس امامزاده جعفر(ع) یزد اهدا شد.

وی ضمن اشاره به اینکه نسخه‌های نفیس خطی قرآن و ده‌ها كتب و نسخ خطی شامل صحف ابراهیم، زبور داوود،انجیل‌های پنجگانه، تورات و اوستا در این موزه وجود دارد، افزود: این کتب و نسخ خطی وقف به آستان مقدس امامزاده جعفر(ع) یزد است و در طول سال برای بازدید عموم رایگان است.

کاظمینی گفت: این نسخ و كتب مربوط به نقاط مختلف ایران، آسیای مركزی و كشورهای افغانستان و پاكستان است و با هزینه شخصی تهیه شده است.

واقف موزه قرآن و کتب آسمانی افزود: این آثار در مدت 8 سال جمع‌آوری شده است که هدف از جمع‌آوری این گنجینه، ترویج فرهنگ قرآنی، حفظ آثار خطی و ایجاد یك مركز و پایگاه قوی جهت پژوهشگران و محققین آثار دینی و قرآنی است.

وی ادامه داد: در نظر داریم آثار خطی و قدیمی در ارتباط با مباحث قرآنی و تمام آثار هنرمندان معاصر در این زمینه را تهیه كرده و به این گنجینه اضافه كنیم تا از غنای بیشتری برخوردار شود.

میرزا محمد كاظمینی از استقبال خوب مردم به خصوص در ایام نوروز و تعطیل از این موزه خبر داد و افزود: تورهای مسافرتی خارج از كشور نیز از این موزه استقبال كرده‌اند.