به گزارش خبرگزاری برنا از یزد به نقل از روابط عمومی اداره كل آموزش و پرورش استان یزد، معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در همایش مدیران دبستان های شهر یزد با برشمردن اهداف برنامه راهبردی معاونت آموزش ابتدایی گفت: ایجاد تفكر فلسفی در دانش آموزان از اهداف این برنامه راهبردی است كه بر اساس اسناد بالا دستی، سند چهارم و پنجم توسعه و فرامایشات رهبر فرزانه انقلاب تدوین شده است.

فاطمه قربان با اشاره به ضرورت ایجاد تفكر فلسفی در دانش آموزان ابتدایی گفت: برنامه های آموزشی و فعالیت های مدارس باید دانش آموز را به گونه ای تربیت كند كه بتواند آموخته ها و دانش خود را به مهارت تبدیل نماید.

وی جذب و پوشش حداكثری دانش آموزان، مدرسه محوری، توجه ویژه به قرآن، ایجاد زمینه یكپارچگی مدیریت و برنامه ریزی آموزشی و پرورشی، ایجاد مجتمع های آموزشی شهری، فراهم كردن بستر مناسب برای توسعه نیروی انسانی توانمند و اداره مدارس ابتدایی به صورت هوشمند را از دیگر اهداف برنامه راهبردی آموزش ابتدایی خواند.

قربان نقش و تأثیر دوره پیش دبستانی در روند آماده سازی دانش آموزان برای ورود به دبستان و جلوگیری از افت تحصیلی را ارزشمند خواند و گفت: مراكز آمادگی در سال آینده به صورت غیر دولتی و غیر انتفاعی اداره می شود و صدور مجوز، تدوین محتوا، نظارت بر عملكرد و تأیید صلاحیت مربیان بر عهده آموزش و پرورش خواهد بود.

مدیر كل آموزش و پرورش استان یزد نیز در این نشست از تحصیل 82 هزار نفر در 790 دبستان سطح استان یزد خبر داد و گفت: پوشش تحصیلی دانش آموزان استان صد در صد است و با حضور و مشاركت خوب خانواده ها 98درصد نوآموزان استان نیز در مراكز آمادگی جذب شده اند.

محمدكاظم رحیمی‌نژاد موفقیت دانش آموزان استان را وابسته به بعد تربیتی، دین باوری و دین محوری دانش آموزان و خانواده ها دانست و گفت: امسال 17 طرح كشوری و استانی در مدارس ابتدایی استان اجرا شده است .

در این همایشدو نفر از مدیران مدارس ناحیه 1 و 2 یزد به نمایندگی از سایر مدیران مسایل و نقطه نظرات خود را عنوان كردند.

در پایان این همایش فاطمه قربان معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش به سوال مدیران در زمینه های مختلف پاسخ گفت.