به گزارش خبرگزاری برنا از یزد، علی حکیمیان، مسوول کانون مساجد استان تشكیل 60 كانون جدید فرهنگی هنری و 9 كانون تخصصی در مساجد استان را از برنامه های سال جاری دبیرخانه کانون های مساجد عنوان كرد.

وی با تاکید بر توجه ویژه به روستاها افزود: بر اساس تصمیم وزارت ارشاد كار فرهنگی در روستاها بیشتر مربوط به كانون های مساجد است، بنابراین کانون های جدید در روستاها نقش پررنگ تری خواهند داشت.

حکیمیان همچنین از اعلام فراخوان به کانون های مساجد سراسر استان برای اعلام آمادگی در خصوص کانون های تخصصی خبر داد و گفت: در حال حاضر 13 كانون تخصصی در استان وجود دارد كه تا پایان سال جاری 9 كانون دیگر به این تعداد افزوده می شود.

وی تصریح کرد: فراخوان به كانون‌های فرهنگی هنری مساجد سراسر استان ارسال می شود تا كانون‌هایی كه شرایط لازم برای تخصصی شدن را دارند اظهار آمادگی كرده تا پس از بررسی‌های لازم اگر شرایطشان مطلوب بود تخصصی ‌شوند.

مسوول كانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان یزد در مورد شرایط كانون‌های تخصصی گفت: كانون‌های مساجدی كه قصد تخصصی شدن را دارند باید از دو نیروی متخصص، حداقل 70 متر فضا و تجهیزات مناسب برخوردار باشند.

وی تجهیز كتابخانه ها كانون ها به قفسه، میز و صندلی را از دیگر برنامه های سال جاری کانون مساجد عنوان کرد و افزود: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، گرامیداشت دهه فجر و ... نیز در دستور كار كانون مساجد قرار دارد.

حکیمیان خاطر نشان كرد: حضور نسل جوان در سطح كانون های فرهنگی و هنری مساجد می تواند آن ها را در مقابل تهدید نرم فرهنگی دشمنان مصون نگه دارد .