به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق، رضا خیراتی، مشاور فرماندار و رییس گروه مشاوران جوان شهرستان بافق در این نشست در خصوص طرح تشكیل ستاد جوان جهاد اقتصادی گفت: این ستاد به منظور بهره مندی از ظرفیت فکری نخبگان جوان ونوجوانان صاحب اندیشه ودیدگاه در حوزه جهاداقتصادی تشکیل شده است.

رضا خیراتی بررسی چالش‌ها و راهكارهای تحقق جهاد اقتصادی، استخراج راهبردها وراهکارهای عملیاتی جهاد اقتصادی از بیانات ورهنمودهای حکیمانه رهبر معظم انقلاب، شناخت فضاها و ظرفیت های بالقوه اقتصادی شهرستان بافق و تسهیل و تسریع در روند تبدیل دانش آموختگان مراکز آموزش عالی از یک دانش آموخته صرف به یک کار آفرین موفق را از دیگر اهداف این ستاد بیان کرد.

وی جوانان را پیشگامان اصلی جهاد اقتصادی نامید وافزود : مشاوران جوان باید با مسئولان دستگاهها ارتباط برقرار کرده و دغدغه های فکری، کمبودها و محدودیتهای شهرستان خود را عنوان کنند و راهکارها و پیشنهاد های سازنده را نیز در اختیار مدیران مربوطه قرار دهند.

مشاور فرماندار و رییس گروه مشاوران جوان شهرستان بافق در ادامه با بیان اینکه ضمانت اجرایی شدن آرمان‌های انقلاب، حضور جوانان در صحنه است، گفت : یكی از مهمترین عوامل پیروزی انقلاب اسلامی و رشد و پیشرفت آن در عرصه‌های مختلف حضور جوانان متعهد و انقلابی بود.

رضا خیراتی برگزاری اتاق فکر جوانان با موضوعات مختلف، حمایت از تشکلهای مردم نهاد، آموزش جوانان روستایی، تشکیل کارگروههای پژوهشی و برگزاری منظم جلسات امور جوانان با حضور فرماندار، شناسایی مدیران جوان و تشکیل شورای اداری جوانان، ترویج فرهنگ ازدواج آسان، به هنگام و آگاهانه در بین جوانان و برگزاری کلاسهای آموزشی قبل از ازدواج از اولویت های کاری گروه مشاوران جوان شهرستان بافق در سال جاری بیان کرد.

شایان ذکر است در ادامه این نشست چند تن از مشاوران دستگاه ها وادارات دولتی شهرستان بافق به ارائه دیدگاه و نظرات خود در خصوص برنامه های این ستاد پرداختند.