به گزارش خبرگزاری برنا از یزد، محمدحسین دهقانی، رییس آموزش و پرورش شهرستان تفت در هفدهمین نشست اعضای هیات رییسه شورای هماهنگی روابط عمومی ها و خبرنگاران شهرستان با روسای ادارات به نقش روابط عمومی ها اشاره کرد و گفت: جایگاه روابط عمومی در هر نظام و مملکتی کاملا مشخص است و قابل انکار نیست که روابط عمومی نبض تپنده یک اداره است و یکی از پایه های محکم آموزش و پرورش در زمینه های مختلف نیز روابط عمومی است که می تواند با ابتکارات و همت خود مدیر اداره را در برگزاری هر چه بهتر برنامه ها اداره نماید.

دهقانی افزود: این اداره در سال تحصیلی گذشته در قالب موسسه خیریه کوثر که 700 دانش آموز بی بضاعت را تحت پوشش خود دارد در مناسبت های دهه فجر، جشن نیکوکاری و ایام نوروز مبلغ 135 میلیون ریال در قالب بن های متفاوت به این دانش آموزان کمک کرده است.

وی افزود: کارمندان این اداره نیز ماهیانه مبلغی از حقوق خود را نیز به این موسسه اختصاص داده اند و در این امر خداپسندانه شرکت می نمایند.

دهقانی به دیگر فعالیت های سال گذشته این اداره اشاره کرد و افزود: افتخار ما این است که در سال گذشته 9 اختراع و طرح پژوهشی توسط دانش اموزان این شهرستان برگزیده شده و به مسابقات خوارزمی راه یافته اند.

وی ادامه داد: برگزاری آزمون های علمی مقایسه ای، اجرای برنامه های دست های کوچک، اندیشه های بزرگ در مدارس ابتدایی با هدف ایجاد روحیه خلاقیت در دانش آموزان، برگزاری دوره های کارگاهی معلمان مقاطع راهنمایی و ابتدایی، راه اندازی آموزشگاه شهید غفاری با اعتبار 600 میلیون تومان از طرح های تخریب و بازسازی، ساخت و تکمیل نمازخانه های مدارس و ایجاد قرائت خانه هایی در سطح شهرستان جهت دانش آموزان کنکوری با داشتن مربی و...از مهمترین فعالیت های این اداره در سال تحصیلی گذشته بوده است.

وی همچنین از در نظر گرفته شدن 6 مدرسه هوشمند در هر سه مقطع تحصیلی در شهرستان خبر داد و گفت: در اجرای این طرح روش های آموزشی به صورت نوین و با امکانات رایانه ای انجام خواهد شد.

مشاور فرماندار و رییس روابط عمومی فرمانداری نیز ضمن تشکر از رییس و مسوولان آموزش و پرورش از میزبانی این نشست گفت: بحمدالله از آغاز برگزاری این نشست ها تا الآن جایگاه و نقش روابط عمومی ها در ادارات پررنگ تر شده و مدیران بیشتر به این مقوله اهمیت می دهند و مسوولان روابط عمومی نیز آزادانه تر و بیشتر به فعالیت های خود می پردازند.

علی احمدیان با اشاره به متحول شدن این مقوله در شهرستان ابراز امیدواری کرد که نتییجه این فعالیت ها سندی شود برای رشد و تعالی شهرستان تفت در مقوله روابط عمومی.

دبیر شورای هماهنگی روابط عمومی های شهرستان تفت در ادامه به بیان گزارش كاملی از فعالیت های این شورا پرداخت و ضمن یادآوری برخی از عوامل موفقیت روابط عمومی ها، طرز تلقی و میزان حمایت مدیر اداره از روابط عمومی،جایگاه سازمانی مناسب و بهره مندی از امكانات و فعالیت های برنامه ای را یادآور شد و خواستار اجرای فعالیت های برنامه محور روابط عمومی ها در ادارات شد.