به گزارش خبرگزاری برنا از یزد به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان یزد،  مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان یزد اظهار داشت: این کتابخانه بزرگترین کتابخانه جنوب شرق كشور است که در زمینی به مساحت پنج هزار و 200 مترمربع و در سه طبقه با زیربنای چهار هزار و 200 مترمربع ساخته شده است که به طور همزمان ظرفیت مطالعه یک هزار نفر را فراهم می‌آورد.

وی تصریح کرد: به حول و قوه الهی این کتابخانه‌ در هفته دولت با حضور مسوولان کشوری و استانی افتتاح خواهد شد. 

محمدحسن علایی همچنین اظهار داشت: این کتابخانه دارای دو مخزن ویژه کتاب‌های عمومی و مرجع، سالن کنفرانس و گالری است که امکان برگزاری مسابقات و نمایشگاه های مختلف فرهنگی را فراهم می‌آورد.

علایی تصریح کرد: برای ساخت کتابخانه مرکزی شهرستان میبد، تاکنون بیش از 40 میلیارد ریال از اعتبارات سفر مقام معظم رهبری به استان یزد و بودجه‌های ملی هزینه شده است.

تشكیل كمیته ویژه‌ای برای تصمیم گیری درباره تجهیز كتابخانه مركزی، حمایت خیرین شهرستان و تأمین هزینه‌های تجهیز این کتابخانه، جابجایی کتابخانه پارک فلسطین میبد، تشکیل انجمن خیرین کتابخانه‌ساز شهرستان و جلوگیری از ساخت و سازهای نامتعارف در حاشیه کتابخانه مرکزی میبد از مسائلی بود که در این جلسه درباره آن بحث و تبادل نظر شد.