به گزارش خبرگزاری برنا از یزد به نقل از روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد در دیدار با کارکنان کانون مساجد استان یزد یکی از مهمترین وظایف کانون های فرهنگی و هنری مساجد را بسط و گسترش هنرهای دینی و معرفتی دانست و گفت: برای بسط، گسترش و اشاعه هنرهای دینی باید کانون مساجد تمام تلاش خود را انجام دهد.

محمود عالیشوندی افزود: توجه و سرمایه گذاری در کانون های فرهنگی مساجد و امور قرآنی از الویت های مهم اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد است.

وی ادامه داد: هرگونه سرمایه گذاری در این زمینه به رشد و ارتقای فکری جامعه می انجامد، بنابراین توجه جدی در این زمینه داریم.

عالیشوندی در ادامه با اشاره به پیروزی انقلاب اسلامی گفت: بدون شک تمام رشته های هنری بعد از انقلاب رشد قابل توجهی داشت.

وی گفت: هر چند در این زمینه در برخی از رشته های هنری با آسیب هایی روبه‌رو بودیم ولی بر این اعتقاد در صورت آسیب شناسی مدبرانه مشکلات جزیی که در این زمینه وجود دارد برطرف خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد بابیان اینکه از موسیقی فاخر حمایت می نماییم، تصریح کرد: دیدگاه ما در موسیقی دیدگاه مقام معظم رهبری در این زمینه است.

عالیشوندی در مورد سینما نیز گفت: شاید از نظر تعداد در مقایسه با دیگر کشورها رتبه پایینی را داریم، اما بدون شک کشورمان در این حوزه صاحب سبک است و حرف های زیادی برای گفتن دارد.

وی با اشاره به اینکه اوج هنرهای دینی در مساجد رقم خورده است،گفت: ارایه هنر غنی ایرانی-اسلامی باید در دستور کار کانون مساجد قرارگیرد.

عالیشوندی در پایان روشنگری های علمی و آگاهانه را از دیگر مواردی دانست که کانون های فرهنگی وهنری مساجد باید به آن اهتمام ورزند.