به گزارش خبرگزاری برنا از یزد، مسوول دفتر فنی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان یزد گفت: ساختمان مرکز آموزش فنی و حرفه ای ویژه خواهران شهرستان ابرکوه با زیربنای 867 متر مربع، 18 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است که هم اکنون نصب اسکلت فلزی پروژه در حال انجام است و مقدمات کار اجرای سقف تیرچه بلوک دو طبقه ساختمان نیز انجام شده است.

محمد حسین بهاری جو اظهار داشت: محل اجرای این پروژه در قسمت توسعه آینده واقع در سایت سابق مرکز آموزش فنی و حرفه ای ابرکوه است که این پروژه در 2 طبقه و با ایجاد 7 فضای کارگاهی استاندارد و واحدهای اداری مربوطه احداث خواهد شد.

وی تصریح کرد: اجرای این پروژه از مصوبات طرح دوم ریاست جمهوری است که پس از طراحی نقشه توسط مشاور و انجام مراحل مناقصه ، عملیات اجرایی پروژه از اسفند سال گذشته توسط پیمانکار آغاز شده است.

بهاری جو با بیان اینکه چنانچه اعتبارات مورد نیاز پروژه به موقع تامین شود ، این پروژه تا پایان سال جاری به بهره برداری خواهد رسید،خاطرنشان کرد: 3 میلیارد ریال اعتبار برای احداث این بنا منظور شده است که با توجه به حجم پروژه به اعتبار بیشتری در حدود 4 میلیارد ریال نیاز است.

مسوول دفتر فنی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان یزد در پایان گفت:در حال حاضر برای کلاس های آموزش فنی و حرفه ای خواهران ابرکوه از فضاهای مرکز آموزش فنی و حرفه ای برادران استفاده می شود که با احداث بنای ویژه خواهران ضمن گسترش رشته های آموزشی، استانداردهای فضای آموزشی بیشتر مراعات خواهد شد.