به گزارش خبرگزاری برنا از یزد به نقل از روابط عمومی استانداری یزد، استاندار یزد در نخستین گردهمایی سراسری مؤسسان، هیأت های امنا و مدیران حوزه های علمیه خواهران استان با بیان خاطره ای از مرحوم حجت الاسلام والمسلمین صدوقی نماینده فقید ولی فقیه در استان، یاد و خاطره وی را گرامی داشت و گفت: امروز جای خالی حاج صدوقی در بین شما خدمتگزاران به حوزه کاملأ احساس می شود.

وی با اشاره به جامعیت دین مبین اسلام و عدم محدودیت پذیرش آن در زمان، مکان و نوع آدم ها از نظر جنسیتی و برکات فعالیت های حوزه های علمیه در سراسر کشور افزود: کسی که مردم را به خدا، پاکی و نجابت دعوت می کند دین شناس بوده که تربیت آن توسط حوزه های علمیه صورت می پذیرد.

فلاح زاده در ادامه با اشاره به تخصیص 23درصدی بودجه فرهنگی استان یزد به حوزه های علمیه از حمایت مسوولان نسبت به احداث و راه اندازی حوزه های علمیه شهرستان های استان خبر داد.

استاندار یزد در ادامه به بیان حدیثی از حضرت امام صادق(ع) پرداخت و تصریح کرد: در هر جامعه ای اگر حکام و تجار صالح باشند و علمای صالح نیز همه کارها و فعالیت هایشان را برای رضای خدا انجام دهند آن جامعه اصلاح خواهد شد.

وی افزود: آیین اسلام که کل فرایض، مستحبات و ارزش های دینی را در بر گرفته است به واسطه وجود علمایی که علم آن ها به علوم الهی وصل بوده به ما رسیده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از تصویب آغاز عملیات اجرایی 200کیلومتر از پروژه خط دوم انتقال آب به استان و نحوه اجرای عملیات انتقال آب از بهشت آباد به استان یزد خبر داد.