به گزارش خبرگزاری برنا از یزد، سرپرست فرمانداری شهرستان خاتم در جلسه هماهنگی جشن نیمه شعبان، نیمه شعبان را بهترین فرصت برای افزایش امید و نشاط در جامعه ارزیابی کرد و اظهار داشت: در راستای تحقق منویات رهبر فرزانه انقلاب اعیاد شعبانیه به‌ویژه عید نیمه شعبان بهترین فرصت برای ایجاد فضای نشاط آور معنوی در میان جوانان است .

وی با تأکید بر مردمی اجرا شدن و برنامه ریزی منسجم برای اعیاد نیمه شعبان اظهار اشت: امیدواریم امسال با شکوه تر از سال های گذشته اعیاد اسلامی به ویژه جشن نیمه شعبان با مشارکت حداکثری مردم و جوانان برگزار شود.

حجت الاسلام فاطمی بصیر امام جمعه شهر هرات نیز در این جلسه با اشاره به فرمایشات اخیر رهبر معظم انقلاب درباره مهدویت تصریح کرد: نیمه شعبان بهترین فرصت برای خرافات زدایی درباره مهدویت است و لازم است دیدگاه ها و رهنمودهای رهبر فرزانه انقلاب درباره مهدویت و فلسفه انتظار به صورت مبسوط در قالب بروشور در اختیار مردم بویژه جوانان قرار بگیرد.

وی با تأکید بر ضرورت آماده سازی جوامع بشری تصریح کرد: براساس مفاد روایات، پیروان اهل بیت(ع) جوانان دینی و منتظران واقعی امام عصر(عج) وظیفه دارند جوامع بشری را از طریق رشد و توسعه فرهنگ مهدویت برای ظهور و حکومت جهانی آن بزرگوار آماده سازند.

وی با بیان اینکه کم کاری در برپایی جشن های نیمه شعبان از سوی هیچ شخصی یا گروه و مسوولی پذیرفتنی نیست خاطر نشان کرد: برنامه ریزی برای گرامیداشت ایام ملی، اعیاد اسلامی و برپایی آیین های با شکوه، باید به قدری پر محتوا و یا کیفیت باشد که در آن تمام ابعاد مختلف جامعه اعم از توان مردمی، اصناف و دستگاه های فرهنگی لحاظ شود .