به گزارش خبرگزاری برنا از یزد به نقل از روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان یزد، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان اظهار داشت: خوشبختانه در اجرای طرح اکرام ایتام هر ساله با استقبال گرم مردم متدین استان روبرو هستیم و تعداد زیادی از این عزیزان مشتاق هستند کفالت ایتام را قبول کنند.

وی با بیان اینکه هم اکنون تعداد هشت هزار و 800 حامی نیکوکار حمایت 2 هزار و 300 یتیم را عهده دار هستند خاطر نشان کرد: عزیزانی که مایل هستند حمایت ایتام را عهده دار شوند می توانند با مراجعه به ادارات کمیته امداد سراسر استان یتیم مورد نظر خود را انتخاب و ماهیانه مبلغ 200 هزار ریال برای هزینه های معیشتی و تحصیلی یتیم پرداخت کنند و کفالت وی را به عنوان پدر معنوی قبول نمایند.

وی از دیگر طرح های مهم ماه مبارک رمضان را طرح اطعام محرومان برشمرد و اظهار داشت: در سال گذشته قریب به 10 میلیارد ریال جذب کمک های مردمی در خصوص افطار نیازمندان استان داشته ایم و در ماه مبارک رمضان امسال نیز برنامه افطاری مددجویان تحت حمایت با حفظ عزت و کرامت نفس آنان برگزار می شود که این طرح بیشتر در مساجد سطح استان صورت می پذیرد.

حمید نصیری از همه مردم متدین استان یزد دعوت کرد برای بهره گیری بیشتر از فیوضات ماه مبارک رمضان در اجرای طرح اطعام نیازمندان و گستراندن سفره های افطاری با این نهاد مشارکت داشته باشند.