به گزارش خبرگزاری برنا از یزد به نقل از روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان، مدیر کل تبلیغات اسلامی استان یزد در این همایش ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید آیت الله صدوقی و یادگار ایشان امام جمعه فقید یزد گفت: اساس این عالم بر دوستی، صفا و صمیمیت، تعامل و تعاون بنا شده است.

حجت الاسلام سید محمد شریف حسینی کوهستانی با اشاره به اهداف برگزاری این گردهمایی افزود: امیدواریم از ظرفیت بزرگ هیات مذهبی در جهت رفع محرومیت و کمک به ضعفا قدمی برداشته شود.

وی در ادامه اظهار داشت: مسوولان هیات در محلات خود با شناختی که از افراد و خانواده ها دارند بهترین اشخاص برای همکاری با کمیته امداد امام خمینی(ره) در جهت رفع محرومیت هستند.

وی با اشاره به طرح های ابتکاری و جدید شورای هیات مذهبی تاکید کرد: امیدواریم امسال هم هیات مذهبی در برنامه های شهادت حضرت امیر مومنان علی(ع) مانند سال های گذشته در فضایی آرام و مناسب به ترویج معارف دین با تمسک به قرآن و اهل ببت(ع) بپردازند.

یادآوری می شود در ابتدای این همایش سید علی فقیه زاده با اشاره به جایگاه هیات مذهبی و مسوولان هیات های عزاداری گفت: با برنامه ریزی های انجام شده قصد داریم چهار همایش در سال برگزار کنیم .

رییس شورای هیأت مذهبی استان در ادامه اظهار داشت: طبق برنامه ریزی و هماهنگی که با کمیته امداد امام خمینی(ره) انجام شده قصد تأمین جهیزیه برای هزار و سیصد نفر از دختران بی بضاعت در محله های مختلف را داریم.

فقیه زاده با اشاره به کسب رتبه برتر هیات یزد در برنامه های ایام فاطمیه امسال افزود: انشاء الله با همت شما مسوولان برنامه منسجم و واحدی را درجهت عزاداری ماه محرم امسال برنامه ریزی خواهیم کرد.