به گزارش خبرگزاری برنا از یزد، استاد حوزه علمیه استان یزد در آیین گشایش حوزه های علمیه استان كه با حضور نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد، استاندار و جمعی از فضلا، علما و طلاب در مدرسه علمیه امام خمینی(ره ) یزد برگزار شد، افزود: در این راه باید همواره با اخلاق محمدی (ص) و عطوفت و مهربانی به راهنمایی و هدایت جامعه پرداخته شود و پاسخگویی به شبهات یكی از بزرگترین وظایف حوزه های علمیه است.

حجت الاسلام و المسلمین سید محمد كاظم مدرسی در بخش دیگری از سخنان خود مهربانی، حضور در اجتماعات دینی و عطوفت را در زمره خصوصیات انسان های مورد تایید ولی عصر (عج) برشمرد.

مدیر حوزه های علمیه برادران استان یزد نیز در این مراسم گفت: در محرم سال گذشته 160نفر از طلاب و در تابستان امسال نیز 105 نفر از مبلغین و طلاب به مناطق مختلف استان بویژه مناطق محرم اعزام شده اند.

حجت الاسلام والمسلمین محمد شمس افزود: برگزاری دوره های آموزشی ،دعوت از اساتید اخلاق قم و برگزاری دوره های اخلاق اسلامی ،برگزاری اردوهای زیارتی عتبات، راه اندازی پایگاه اینترنتی معاونت تبلیغ استان و.. برخی دیگر از اقدامات این مدیریت در سال گذشته است .

وی در پایان گفت: با راه اندازی بانك اطلاعات طلاب و مبلغان استان یزد كه در حال انجام است كلیه فعالیت های اعزام و شركت در طرحها از طریق این سایت انجام خواهد شد