به گزارش خبرگزاری برنا از یزد، فرماندار شهرستان مهریز گفت: اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها یک انقلاب اقتصادی برای کشور است.

مهدی کیانی مقدم در جمع اصحاب رسانه استان یزد که با ابتکار روابط عمومی استانداری یزد و به عنوان ششمین شهرستان به مهریز سفر کرده بودند، افزود :همکاری و مشارکت مردم شریف مهریز همانند دیگر نقاط کشور، نقشه ها و معادلات دشمنان جمهوری اسلامی ایران را بر هم زد.

وی ادامه داد: امیدواریم با گذشت زمان آثار و برکات مثبت اجرای این قانون نمایان شود و شاهد دگرگونی اقتصادی و بهبودی بیشتر زندگی مردم باشیم.

فرماندار مهریز با تشریح زمینه ها و پتانسیل های توسعه این شهرستان، تصریح کرد: موقعیت استراتژیک شهرستان مهریز به دلیل قرار گرفتن در مسیر ترانزیت بین المللی کریدور شمال-جنوب و همچنین چهار راه ارتباط زمینی کشور و نیز وجود ذخایر معدنی، صنایع و عوامل تولید ارزان قیمت، برای توسعه صنعتی ممتاز است.

کیانی مقدم افزود: برخورداری موقعیت مکانی ممتاز به لحاظ همجواری با مرکز استان، وجود اقلیم متنوع و آب و خاک مستعد جهت توسعه فعالیت های کشاورزی، دسترسی به منابع انسانی کارآمد و نیروی جوان و فعال در منطقه، مسطح بودن اراضی و برخورداری از شرایط لازم برای توسعه یافتگی بخش صنعت، امکان توسعه فعالیت های نوین کشاورزی با توجه به منابع آب کافی، وجود منابع سرشار و معادن بزرگی نظیر سرب و روی و سیمان، وجود آثار تاریخی و فرهنگی و جاذبه های طبیعی منحصر به فرد، تامین و تقویت زیرساخت های موجود برای استفاده بهینه از آب و خاک و ساماندهی فعالیت های گردشگری با تاکید بر آثار تاریخی و فرهنگی و جاذبه های گردشگری به عنوان قابلیت های توسعه عمران شهرستان مهریز است.

فرماندار شهرستان مهریز گفت: با تمهیدات انجام شده، ان‌شاءالله مردم شهرستان مهریز در نیمه نخست سال آینده از آب انتقالی بهره‌مند خواهند شد و همچنین اكثر واحدهای در دست اقدام مسكن مهر نیز تا پایان سال جاری به متقاضیان واگذار خواهد شد.

سید عبدالمجید قائم محمدی مشاور استاندار و رییس روابط عمومی استانداری یزد نیز در این نشست گزارشی از سفرهای انجام شده و برخی اقدامات این واحد ارایه کرد.

گفتنی است، در این سفر که علاوه بر مشاور استاندار و رییس روابط عمومی استاندار یزد، رستگاری معاون فرماندار مهریز، بخشدار مرکزی مهریز نیز خبرنگاران را همراهی می کردند، اصحاب رسانه استان از پروژه های مهم این شهرستان از جمله انتقال آب به مهریز، مسکن مهر، دانشگاه امام صادق(ع) مهریز، آثار باستانی روستای سریزد مهریز، بازدید كرده و از نزدیک در جریان روند اجرا و میزان پیشرفت این پروژه ها قرار گرفتند.

همچنین حضور در گلزار شهدای این شهر و احترام به مقام شامخ شهیدان انقلاب اسلامی و بازدید از دفتر دو هفته نامه آیینه مهر و تقدیر از مدیر مسوول این نشریه از دیگر برنامه های این سفر بود.