عباس افلاطونیان در گفت‌وگو با خبرنگار برنا در یزد، افزود: در این كنگره سه روزه، 400 نفر از متخصصان زنان و نازایی، اورولوژی، طب تولید مثل، جنین شناسی، ژنتیك بیولوژی، ایمونولوژی، سلول های بنیادین، علوم آزمایشگاهی و پزشكان عمومی شركت خواهند داشت.

وی ادامه داد: در كنگره یاد شده 15 نفر از متخصصان رشته های علوم پزشكی از كشورهای آمریكا، انگلیس، اتریش، ایتالیا، مصر، چین و تركیه حضور خواهند یافت.

افلاطونیان گفت: این كنگره برای افزایش سطح علمی متخصصان در زمینه طب تولید مثل و حمایت از پژوهش های دانشجویی مرتبط با طب تولید مثل برگزار می شود.

وی افزود: فراگیری روش های جدید لقاح آزمایشگاهی، دستاوردهای روز دنیا در زمینه طب تولید مثل، فراگیری علمی تكنیك های جدید آزمایشگاهی طب یاد شده، شناسایی ایران به عنوان حامی تحقیقات كاربردی دانشجویی در زمینه طب تولید مثل و تبادل اطلاعات علمی بین متخصصین داخلی و خارجی از دیگر اهداف برگزاری این كنگره است.

رییس پژوهشكده علوم تولید مثل یزد در پایان گفت: فیزیولوژی و ایمونولوژی باروری، آندرولوژی، تكنیك های كمك باروری، ژنتیك باروری و كلونینگ از موضوعات این كنگره است که با همكاری انجمن تخصصی باروری و ناباروری ایران و انجمن ژنتیك اروپا در یزد برگزار خواهد شد.

گفتنی است، پژوهشكده علوم تولید مثل یزد كه پیش از این مركز تحقیقات و درمان ناباروری نام داشت، در سال 68 راه اندازی شده و روزانه 50 زوج نابارور از سراسر کشور و حتی خارج از کشور برای درمان به این مركز مراجعه می کنند.