به گزارش خبرگزاری برنا از یزد، مدیر نهضت سواد آموزی استان یزد گفت: هم اکنون 97 درصد از افراد گروه سنی 10 تا 49 سال در استان یزد از نعمت سواد بهره مند هستند.

خاکزاد در دیدار با فرماندار شهرستان اردکان، افزود: تا قبل از سال 89 نیز جشن محو بی سوادی در روستاها به پاس بهرمندی کل افراد روستا از سواد برگزار شده است.

وی ادامه داد: با هدف شتاب بخشی به مقوله مبارزه با بی سوادی دنبال اجرای این برنامه در شهرستان ها هستیم و بحمدالله با برگزاری این جشن در برخی از شهرستان های استان، آمار بسیار چشمگیری را در راستای عملکرد نهضت سواد آموزی از سوی مسوولان ارایه می‌شود. 

فرماندار اردکان نیز در این نشست با ابراز خرسندی از عملکرد نهضت سواد آموزی در اردکان به ویژه در بخش روستایی گفت: آمادگی خود را برای برگزاری جشن سواد  اعلام می کنیم.

احمد کمالی با تاکید بر توصیه های امام راحل و رهبر فرزانه انقلاب در امر سواد آموزی، افزود: این حرکت یک جهاد بزرگ برای ریشه کنی فقر فرهنگی است.

وی ادامه داد: از تمام مناطق شهرستان اردکان فقط  3روستا هنوز از خدمات نهضت سواد آموزی استفاده می کند و تعداد انگشت شماری بی سواد وجود دارد که ان شا الله با سواد دارشدن این افراد معدود، رسالت بزرگ سواد آموزی در اردکان به طور کامل محقق خواهد شد.

کمالی تصریح کرد: برای برگزاری جشن با سوادی در دهه فجر آماده هستیم .