به گزارش خبرگزاری برنا از یزد، مدیر شعب بانک مسکن استان یزد گفت: اولویت اول بانک مسکن در یزد در سال 89  اعطای تسهیلات در بخش مسکن به خصوص مسکن محرومین و روستایی است.

احمد اسلامی به مناسبت 25 دی سالروز تاسیس بانک مسکن، در جمع اصحاب رسانه استان یزد افزود: به دلیل تعامل خوب بانک با مجریان و مسوولان مسکن مهر، اعطا تسهیلات به این پروژه ها با سهولت هرچه تمام تر در حال انجام است و پیشرفت مطلوب و مناسب طرح ها ناشی از همت و تعاملات استانی است.

وی ادامه داد: تا پایان سال جاری هزار واحد از مسکن مهر به متقاضیان در استان یزد تحویل داده خواهد شد.

مدیر شعب بانک مسکن گفت: در سال گذشته به سه هزار نفر از متقاضیان مسکن روستایی جمعا معادل 300 میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است و در سال جاری نیز سهمیه بانک مسکن 40 میلیارد و 890 میلیون ریال است.

اسلامی افزود: این مقدار تسهیلات با نرخ 4 درصد و به منظور احداث مسکن روستایی و به هر واحد مبلغ 100 میلیون ریال پرداخت می شود.

وی گفت: در بافت فرسوده شهر یزد نیز تاکنون به 1221 واحد تسهیلات پرداخت شده است.

مدیر شعب بانک مسکن استان یزد ادامه داد: در قالب عقود مشارکت مدنی، فروش اقساطی، خرید خانه و جعاله نیز به تعداد 6974 نفر از شهروندان تسهیلات پرداخت شده است.

اسلامی با اعلام اینکه نسبت به سال گذشته مصارف بانک مسکن 5/5 درصد رشد داشته است، گفت: در راستای اهداف دولت عدالت محور دهم در سال جاری تاکنون برای رفع حوایج ضروری به 2هزار و 341 نفر از واجدین شرایط مبلغ 58 میلیارد و 554 میلیون ریال تسهیلات تا سقف 30 میلیون ریال برای ودیعه مسکن، ازدواج، درمان و ... پرداخت شده است.

اسلامی با اعلام اینکه خوشبختانه مانده مطالبات سررسید گذشته بانک مسکن استان یزد هم اکنون نسبت به تسهیلات یک درصد است، گفت: این مقدار نسبت به سایر استان ها و حتی در کل کشور نیز بسیار کم است.

وی در پایان با اعلام اینکه بانک مسکن استان یزد در کشور مقام اول را به دست آورده و در تیر سال جاری نیز در سفر وزیر مسکن به استان یزد، با اهدای لوح تقدیر از خدمات این بانک تقدیر شد، گفت: بانک مسکن در راستای سیاست های دولت های نهم و دهم دو هزار و 328 میلیارد ریال تسهیلات به 12 هزار  واحد مسکن مهر پرداخت کرده و هم اکنون بیش از 6 هزار واحد مسکن مهر در استان یزد بالای 50 درصد پیشرفت کار دارد و بیش از 15 درصد تا پایان سال به متقاضیان واگذار می شود و مابقی نیز در مرحله اجرای سقف و فونداسیون است.