به گزارش خبرگزاری برنا از یزد، تمهیدات لازم برای سفر ریاست محترم جمهوری و هیات دولت به استان یزد اندیشیده شده و اواخر این هفته سفر انجام خواهد شد. 

سومین سفر ریاست جمهوری به مدت یك روز و نیم طول خواهد كشید و در این سفر نیز دیدارهایی با اقشار مختلف و دیدار مردمی پیش بینی شده است.

گفتنی است، سفر اول هیأت دولت به استان در مجموع 213 مصوبه و توافقنامه برای استان یزد در برداشت كه 142 مصوبه آن به طور كامل محقق شد و مابقی آن در دست اقدام است.

همچنین در دور دوم سفر دولت به استان نیز تعداد 251 مصوبه و توافقنامه تصویب شد كه 50 مصوبه آن به طور كامل اجرایی شده و مابقی در دست پیگیری و اقدام است.

ساخت مسكن مهر، ساخت بیمارستان های شهید رهنمون و طبس، انجام مطالعه امكان سنجی ارتقا و تبدیل راه های اصلی و ترانزیتی استان به بزرگراه، ساخت مجتمع فولاد بافق، تسریع در اجرای پروژه های مجتمع فرهنگی، هنری (احداث تالار مركزی) پردیس سینمایی و موزه هنرهای معاصر را در زمره مصوبات دور اول سفر دولت است.

همچنین اختصاص تعداد چهل هزار جلد كتاب مازاد بر سهمیه استان، شروع علمیات گازرسانی به شهرهای مهردشت و نیر، اتمام مطالعات آبرسانی 9 شهر استان، ساخت راه آهن یزد - اقلید، اجرای خط دوم انتقال آب به یزد، دوبانده كردن راه یزد - بافق و یزد - طبس، گاز رسانی به شهرها و روستاها، احداث راه ندوشن - ورزنه، اجرای محور راهور - دیهوك طبس، عملیات گازرسانی به محور صنعتی عقدا، اصلاح و بازسازی شبكه های آبرسانی شهرها و روستاهای استان به عنوان بخش دیگری از مصوبات این سفر است.

از جمله مصوبات دور دوم سفر دولت به استان یزد نیز تجهیز و راه اندازی موزه تاریخ و عبرت در صحرای طبس، تسریع در احداث نیروگاه زغالسوز طبس، احداث ساختمان مدیریت بحران استان، تكمیل، ترمیم و ساماندهی مسیل ها، سیل بندهای حفاظتی، لایروبی و مرمت قنوات، ایجاد و راه اندازی ایستگاه زلزله نگاری طبس، مطالعه گازرسانی به مناطق خرانق و دیهوك، تعیین روستاهای نمونه گردشگری استان، مطالعه و احداث مجتمع های اداری شهرستان های استان، آبرسانی و گازرسانی به روستاها و شهرها است.

همچنین احداث پست های برق، احداث و تکمیل سالن های ورزشی، تکمیل بیش از 80 مدرسه خیری، احداث مسکن معلولین و محرومین، پرداخت تسهیلات قرض الحسنه و اشتغال را در قالب مصوبات دور دوم سفر رئیس جمهوری است.

برای سومین سفر نیز اوایل هفته گذشته به مدت دو روز نشست هایی در تهران با حضور مدیران استان برگزار شد و مصوبات نهایی شد.