به گزارش خبرگزاری برنا از یزد، کمیته سامان ازدواج و شبکه فعالان ازدواج در میبد راه اندازی و جلال فلاح به عنوان مسوول شبکه فعالان ازدواج شهرستان میبد معرفی شد.

امام جمعه میبد در این مراسم گفت: قطعا تشکیل کمیته سامان ازدواج و شبکه فعالان ازدواج در صورت برنامه ریزی دقیق می تواند در فرهنگ سازی بین جوانان و خانواده تاثیرگذار باشد.

حجت الاسلام علیرضا اعرافی به فرهنگ سازی در خصوص ازدواج و تشکیل خانواده اشاره کرد و افزود: باید به گونه ای عمل شود که ضد ارزشی بودن طلاق، تربیت صحیح فرزندان و ازدواج آسان و پایدار نهادینه شود.

فرماندار شهرستان میبد نیز در این نشست گفت: متاسفانه دشمن جوانان و بنیان خانواده را نشانه گرفته است و در صورتیکه بنیان خانواده متزلزل شود پیامدهای منفی زیادی را در جامعه شاهد خواهیم بود.

محمد رضا رجایی ضمن تشكر از تلاش های امید عندلیب مشاور جوان خود که پیگیر تشکیل کمیته سامان ازدواج و تشکیل شبکه فعالان ازدواج در شهرستان میبد بوده، افزود: دستگاه های مختلف فرهنگی باید در راستای نهادینه کردن ارزشهای دینی، اسلامی و ملی میان نسل نوجوان و جوان با تدوین راهبردهای جدی فعالانه اقدام کنند.

وی با اشاره به نقش موثر برگزاری دوره های آموزشی پیش از ازدواج و آشنایی زوجین با مهارت های زندگی اظهار داشت: یکی از راه های حفظ بنیان خانواده تشویق و ترغیب جوانان به امر ازدواج است و این ازدواج باید بر مبنای شناخت صحیح و ارزش های اسلامی باشد و تنها در این صورت است که شاهد کمترین نگرانی ها در میان جوانان و نوجوانان خواهیم بود.

فرماندار میبد افزود: از تمام دستگاه ها انتظار داریم در راستای رفع موانع پیش رو برای ازدواج جوانان از همه ظرفیت های خود استفاده کنند و فرهنگ ازدواج آسان و پایدار را نهادینه کنند.

گفتنی است، پیشنهادهایی از جمله ایجاد دبیر خانه ای برای کمیته سامان ازدواج، تهیه آیین نامه ای برای کمیته سامان توسط مشاور جوان، ایجاد یک بانک اطلاعاتی شامل خیرین، آمار و ارقام ازدواج، جوانان مجرد و جوانان آماده ازدواج توسط بهزیستی و ایجاد یک طرح و بیان مسوولیت های هر ارگان عضو کمیته به صورت تفکیک شده و دقیق مطرح و تصمیمات لازم اتخاذ شد.