به گزارش خبرگزاری برنا از یزد، نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد گفت: قطعا این سفر نیز بركات زیادی برای دارالعباده یزد خواهد داشت.

حجت الاسلام محمد علی صدوقی در اولین جلسه هماهنگی برگزاری كنگره سومین شهید محراب و 148 شهید روحانی و طلاب استان یزد، با اشاره به سفر قریب‌الوقوع رییس جمهور به استان یزد افزود: سفر رییس جمهور را خیر مقدم می گویم و امیدوارم مردم دارالعباده یزد همچون گذشته حضور پرشوری در دیدار عمومی ریاست جمهوری داشته باشند.

وی ادامه داد: برای خط دوم انتقال آب استان یزد كه مصوبه سفر رهبر فرزانه انقلاب و نیز سفر اول و دوم هیات دولت به استان است تاكنون كاری صورت نگرفته كه تلاش بیشتری را از سوی مسوولان استان نیاز دارد.

حجت‌الاسلام صدوقی تاكید كرد: نمایندگان استان و مسوولان نیز پیگیر این امر باشند تا در این سفر تاریخ اجرای این مصوبه مشخص شود.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد در ادامه ‌با اشاره به نقش شهید صدوقی در دوران انقلاب و دفاع مقدس، با تاكید بر كیفی برگزار كردن این مراسم، بهترین زمان برگزاری این كنگره را سال آینده اعلام كرد و افزود: با توجه به اینكه نام كنگره به نام روحانیون است و من حساسیت خاصی دارم و نمی توانم بدون دخالت و نظارت باشم، مكان دبیرخانه برای دسترسی بیشتر مدرسه علمیه عبدالرحیم خان باشد كه محل درس و جایگاه سومین شهید محراب نیز بوده است چون برای مرمت این بنا نیز در آینده با همكاری میراث فرهنگی برنامه‌هایی داریم.

وی همچنین بر بیان نقش و جایگاه روحانیت در این كنگره اشاره كرد و افزود:‌ كنگره نباید با تشریفات و هزینه‌های زیاد برگزار شود و هزینه‌ها باید فرهنگی باشد ضمن اینكه دیدار با خانواده های شهدای روحانی و نیز بازدید از ایثارگران و جانبازان روحانی نیز باید با حضور مدیران استان و نه نمایندگان آنها صورت گیرد.

در پایان این نشست كه با حضور مسوولان استانی برگزار شد، زمان برگزاری مراسم 11 تیر سالروز شهادت سومین شهید محراب انتخاب شد.