به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛نشست نقد و بررسی رمان «آکابادورا قابله مرگ» نوشته میکلا مورجیا روز سه‌شنبه ۱۰ تیر در مرکز فرهنگی شهر کتاب برگزار می‌شود. این‌کتاب به‌تازگی با ترجمه ویدا عامری توسط نشر هرمس منتشر شده است.

کتاب موردنظر، رمانی ایتالیایی است که اولین‌بار در سال ۲۰۰۹ منتشر و سپس به چندزبان ترجمه و عرضه شد. داستان این‌رمان، مربوط به نیمه اول قرن بیستم است و در روستایی کوچک در ساردینا به نام سورنی جریان دارد. ماریا لیسترو کوچک، فرزند چهارم و آخر خانواده‌ای در سورنی است که پدرشان را از دست داده‌اند به فرزندخواندگی زنی بیوه و ثروتمند به نام بوناریا اورایی درمی‌آید.

در ادامه داستان نکته‌ای مرموزی در این‌پیرزن سیاه‌پوش دیده می‌شود که ماریا را می‌ترساند و قادر به درکش نیست. چیزی که ماریا درک نمی‌کند در سکوت پیرزن، در نگاه ترسناکش و در دانشش از مرگ و زندگی است...

نشست هفتگی شهر کتاب، این‌هفته به نقد و بررسی رمان «آکابادورا» اختصاص دارد که با حضور مژگان مهرگان، محمد طلوعی و ویدا عامری همراه است. در این‌نشست قرار است پیام نویسنده اثر نیز پخش شود.

این‌برنامه روز سه‌شنبه ۱۰ تیر از ساعت ۱۵ به‌طور مجازی در مرکز فرهنگی شهر کتاب برگزار می‌شود و به‌صورت زنده از حساب کاربری این‌مرکز فرهنگی در اینستاگرام پخش می‌شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: