به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، همزمان با هفته کتاب، فرهنگسرای ارسباران ویدئوکلیپی را منتشر کرده است که در آن به معرفی « آنه ماری شیمل » نویسنده آلمانی تبار و غیر مسلمان کتاب « محمد رسول خدا » می پردازد.

شیمل در سال 1922 در آلمان متولد شد و از کودکی به مطالعات شرقی و اسلامی علاقمند بود و به تمدن و معارف اسلامی در تمام ابعاد و جلوه های آن عشق می ورزید. یکی از آثار مهم او کتاب « محمد رسول خدا » با موضوع زندگی و سلوک پیامبر است که علاوه بر آلمانی، به انگلیسی نیز ترجمه و چاپ شده است.

شیمل در این کتاب خطابش به مردم غیرمسلمان غرب است و سعی کرده با نشان دادن سیمای ملکوتی نبی اکرم به مردمان مغرب زمین، تصویر نادرستی را که پژوهندگان غربی، خواه از روی دشمنی و خواه از روی ناآگاهی در طول سالیان متمادی از ایشان ترسیم کرده بودند را پاک سازد و به جایش سیمای راستین پیامبراکرم (ص) را آشکار سازد. اگرچه آنه ماری شیمل هیچ گاه ننوشت که مسلمان شده است اما رفتار و کردارش منطبق بر آموزه های اسلام بود و همانطور که از کتابش برمی آید، حضرت محمد (ص) را والاترین پیامبر خدا می دانست. محمد رسول الله را حسن لاهوتی به فارسی ترجمه و نشر فرهنگی هنری منتشر کرده است.

علاقمندان می توانند برای دانلود ویدئو به آپارت فرهنگسرای ارسباران به آدرس https://aparat.com/v/pFZrK مراجعه کنند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: